MSI Bilgisayarım ÇALINDI

Başlatan mistek, 04 Ekim 2013, 01:48:00

mistek

Alıntı yapılan: teknikelektronikci - 08 Ekim 2013, 16:06:47
ohaaa hocam allah askina gir su aliexpresse bak ordan ya :) bizim milletde tutugunu öpüyor sonra niye müsteri gelmiyor

Fiyatlar uygun ama Kargo-Gümrük-kablo kurumlum dahil nekadara geliyor hocam bu sistemler ?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

maxel

Alıntı yapılan: diot - 07 Ekim 2013, 11:44:43
Tavsiye etmem. Burada emniyet camiasından bir çok tanıdığımız var. Başımdan geçen  bir olayı anlatayım. Bir ara dükkanda arka tarafa doğru geçtim, osırada bir çocuk dükkana girdi ben müşteri sandım ama o masa üstünde duran bağış kutusunu çaldığı gibi koşturmaya başladı. Tabiki bende arkasından. Yakalanacağını anlayınca para kutusunu yere atıp kalabalığa daldı ben kutuyu alıncaya kadar kayboldu. Olayı polis arkadaşlara anlatınca, aman iyi olmuş yakalasaydın başın derde girerdi dediler. çalıntı mal üzerinde çıkmayınca , bir şey ispatlıyamıyormuşsun. Otomatikman savcı seni suçlamaya başlıyor. niye polise haber vermedin kendin müdahale ettin diye. çocuk üstüme gelince kortum ondan kaçtım abi ben birşey yapmadım dedimi tamam. bir de o sinirle  1 tane patlattınmı suçlu sensin . Ayıkla pirincin taşını. Nasıl bir düzense suçlunun her türlü hakkıvar suçsuza hak yok.

vay anasını  be bu nasıl işdir arkadaş ?  hayatımda böyle saçmalık oda ancak türkiyede olur diğer arkadaşın dediği gibi ya milletvekili bakan felan olacan ki çalınan mal bulusnun ....

mistek

Aklım almıyor. Hırsızlık bukadar alıp başını gitmişken neden önem alınmıyor ? Caydırıcı cezalar neden yok. Bu işten kâr sağlayan birileri mi var?

Hırsızın cezasını mal sahibi versin diye bir kanun çıksa 1 tane hırsızlık haberi duymayız. İdamsa idam hapisse hapis gebersin şerefsizler. Çoluğa çocuğa hırsızlık yaptıranlarda var yasaları ve açıklarını çok iyi biliyorlar adam rahat rahat eve giriyor fark edildiğini anladığı an kapıdan dışarı koşarak kaçıyor sonra hiçbişey olmamış gibi gidiyor elini süremiyorsun. Bunu sağlayan her kimlerse hepsinin...

Yatak odası haricinde hırsıza zarar verirsen suçlusun? ? ? ? ? ? Adam benim evime girmiş halen yatak odasından bahsediyorlar.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

teknikelektronikci

Alıntı yapılan: t2 - 08 Ekim 2013, 16:53:10
sen türkiyedemisinki?

hocam isvicredeyim ama Türkiyedeki evime kurdugum kamera dvr sistemi alarm sistemini hepsini direkt Türkiyeye siparis ettim peder evde sistemi kurdu, size hepsini ayni anda import edin demiyorum teker teker import ederken hediye vs. degilde defect part, for repair vs. yazdirtin ;)
Ey Türk istikbalinin evlâdı! İşte, bu ahval ve şerâit içinde dahi, vazifen; Türk İstiklâl ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

HexfeT

Bir dönem zırt pırt kilidi kırılıp karıştırılan kömürlüğün tavanına metalden örülmüş esnek bir ağ gerip hırsız içeri girince üzerine düşürüp yüksek gerilimi basmayı düşünmüştüm. Harika bir deneyim olurdu kendisi için herhalde. :D

mistek

Alıntı yapılan: HexfeT - 09 Ekim 2013, 10:09:44
Bir dönem zırt pırt kilidi kırılıp karıştırılan kömürlüğün tavanına metalden örülmüş esnek bir ağ gerip hırsız içeri girince üzerine düşürüp yüksek gerilimi basmayı düşünmüştüm. Harika bir deneyim olurdu kendisi için herhalde. :D

Burada biyere giren hırsızı yakalamışlar mal sahibi döverek öldüyormuş polis müdahale etmiş. Herkes o mal sahibi kadar şanslı olamıyor. Kemik sesi duymak banada iyi gelecek ama yok işte.

mistek

Arkadaşlar bilgisayarımla ilgili geçtiğimiz sürelerde gelişmeler oldu.

Hırsız DNA kalıntısından tespit edildi. Mahkemeye çıkarıldı ifade verdi. Hatırlamıyorum uyuşturucu kullanıyordum kötü yola düşmüştüm ben yapmadım dedi. Sonraki duruşmalarda Hırsız akıllandım artık öyle işler yapmayacağım okuyorum çalışıyorum hayatım düzene girdi demiş.

Bugün mahkeme kararı geldi. Açıkçası verilen ceza beni tatmin etmedi.
Ceza şu:
2 Yıl hapis cezası verilmiş ancak iyi halden dolayı 1 yıl 8 Ay denetimli serbestlik verilmiş. 2000TL maddi para cezası ve bir takım mahkeme masrafları tahsil edilecekmiş.

Düşünüyorum şimdi. 5bin liralık bir bilgisayarı çaldı. İyi kötü 500-1000 liraya satsa şimdi geri 2000 ödeyecek. O gün ki şartlarla bugün bir değil. 2000TL az bile. Benim yaşadığım sıkıntının bedeli bu mudur diyorum. Ocağına incir ağacı dikilsin işinden edilsin çalışmasın sürünsün istiyorum. Beter olsun.

Temyize götüreceğimde avukat parasına acıyorum. O gün uyuşturucu için bilgisayarımı satarak işini gördü, şimdi paşa paşa dışarıda dolaşacak aylıkta 200 lira ceza ödeyecek iyi valla. Böyle hırsızlığın önü alınamaz gibi geliyor. Yazıklar olsun. Hırsız benden daha kârlı çıktı.

Andromeda

Aldığı ceza işlediği suçun karşılığı..çekilen sıkıntının bedeli için ayrıca dava açılabilir..
" Tanrı, iradesini hakim kılmak için yeryüzündeki iyi insanları kullanır, yeryüzündeki kötü insanlar ise kendi iradelerini hakim kılmak için Tanrı'yı kullanırlar." ..." Tanrı'dan mesaj gelmiyor, biz Tanrı'ya mesaj gönderiyoruz"

Maxim

onun iyi haline sokayım, şu iyi hal indiriminden kurtulamadık bir türlü!
elinizden ne geliyorsa yapın hocam, o işin karşılığı öyle kolay olmamalı
pis herif ya

z

Bankadan kredi çekip ana para + faiz ödemek yerine biz de mi böyle yapsak acaba?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

JKramer

Benim anlamadığım bu adamın sabıka kaydı olmasına rağmen (başka türlü dna ile bulunamazdı değil mi?) nasıl iyi hal indirimiyle denetimli serbestlik verilebiliyor? Bu hukuksal saçmalıklar sadece biz de mi var?

https://barandogan.av.tr/blog/ceza-hukuku/hirsizlik-sucunun-cezasi.html

Bence siz, yukarıdaki sitede dediği gibi bir ceza avukatıyla görüşün, Maxim'in dediği gibi de elinizden ne geliyorsa yapın. Suç sadece bilgisayarın çalınması değil; aynı zamanda sizin işten kalmanız ve/veya çalışmalarınızın da çalınmasıdır. Bir de adamına göre karar veriliyor; sizin durumda en alt seviyeden ceza verip, indirim mindirim yapılıyor ama mesela büyük bir şirketin göz önünde olan yıldız bir çalışanı olsanız, işte "benim bunca yıllık emeklerim de bilgisayarla birlikte çalındı" deyip medyada haber olsanız aynı ceza verilmez diye düşünüyorum.

Tekrar geçmiş olsun.

mistek

İkinci kazığıda postacıdan yedim.

Tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde temyize götürebilirsiniz aksi halde karar kesinleşmiş sayılacaktır denilmiş.
Tebliğ tarihi: 18 mayıs.
Postacının ihbar notu bırakma tarihi: 31 Mayıs.

İhbar notuna 18 mayıs yazıp apartman girişine yapıştırılmış(Mayıs 31). Daire kapısına çıkılmamış. Kameralarda görünmüyor. Muhtarlıktan dün kendim aldım.

Hepsini Allaha havale ediyorum. Beter olsunlar. Avukat tanıdığımda yok ki bişeyler sorayım.

t2

Bir ara avukat komşumuz vardı. Apartman sorunlarını müteaahitin yaptığı işler hakkında sorunlarımızı çözmeye çalışırken," mahkemeye verelim" dedik.  . olmaz oiş yıllar sürer. sorun çözülmez. bilirkişi gelecek gidecek davalar sıraya dizilecek oof ooff.. dedi.
avukat olan bu komşu kendi işi olunca durumu farkedip boşuna uğraşmayalım dedi. 

Fakat  avukata bir müşteri olarak gitsek acaba ne derdi? "hemen müracatımızı yapalım geç kalmayalım, hakkımızı  almaya çalışalım.... " mı derdi?  bence derdi. çünkü avukatın işi bu. yaptığı işlerden katıldığı davalardan para kazanıyor. davayı kazansa da kazanmasa da parasını alıyor. hatta kazanırsa kurtardığı paradan önemli bir kısım alıyor diye biliyıorum. pazarlık ile anlaşılıyor.  Diğer türlü dilekçe vs.. ucuz iş. onlar 1000 TL ye yapılıyor sanırım.

muhendisbey

İntel'in anti thief diye bios'a koyduğu bir seçenek var. Acaba işe yarar mı?
http://support.hp.com/tr-tr/document/c02689410

Burada HP için yazılmış yazı ancak benim Asus bilgisayarımda da var.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

JKramer

Alıntı yapılan: mistek - 02 Haziran 2016, 13:36:15
İkinci kazığıda postacıdan yedim.

Tebliğ tarihinden itibaren 7 gün içerisinde temyize götürebilirsiniz aksi halde karar kesinleşmiş sayılacaktır denilmiş.
Tebliğ tarihi: 18 mayıs.
Postacının ihbar notu bırakma tarihi: 31 Mayıs.

İhbar notuna 18 mayıs yazıp apartman girişine yapıştırılmış(Mayıs 31). Daire kapısına çıkılmamış. Kameralarda görünmüyor. Muhtarlıktan dün kendim aldım.

Hepsini Allaha havale ediyorum. Beter olsunlar. Avukat tanıdığımda yok ki bişeyler sorayım.
Siz duruşmada mıydınız? Kararı orada öğrenmediyseniz Ptt'nin size ulaştırdığı günden sonra yedi günmüş:
Alıntı YapTemyiz Süresi Ne Kadardır?
Temyiz süresi, kararın tefhimi veya tebliğinden itibaren 7 gündür. Kararın verildiği gün hesaba katılmaz, son gün tatile denk gelirse sonraki ilk iş günü temyiz süresinin son günü olarak kabul edilir.

Davanın tarafları duruşmada hazır ise karar kendilerine sözlü olarak açıklanır, bu duruma kararın tefhimi denilir. Karar hemen öğrenildiği için tarafların 7 günlük temyiz süresi de öğrenme tarihi olan duruşma gününden hemen sonraki gün işlemeye başlar.

Davanın tarafları duruşmada hazır değilse, mahkeme tarafların yokluklarında karar verip mahkeme kararını taraflara tebliğ eder. Bu durumda kararın PTT yoluyla taraflara tebliğ edildiği, yani ulaştırıldığı günün ertesi günü 7 günlük temyiz süresi işlemeye başlar.
https://barandogan.av.tr/blog/ceza-hukuku/yargitay-temyiz-basvurusu.html