Tablet tavsiyesi alabilir miyim ?

Başlatan unknownperson, 05 Ekim 2013, 13:58:12

unknownperson

Konuyu açabileceğim başka bir yer bulamadığım için buraya açtım yanlış olduysa özür dilerim adminlerden gerekli yere taşınmasını rica ederim.

İstediğim kitapların orijinal(Dili:İngilizce) şeklini kitapçılarda bulamadığım için internetten indirdiğim e-book'ları okuyabilen , İngilizce-Türkçe sözlük uygulamasını kullanabileceğim ve attığım videoları izleyebileceğim bir tablet almayı düşünüyorum. Aradığım şartlar USB girişi , Wi-fi .

http://www.bimeks.com.tr/urun/125046/piranha-business-tab-7-tablet-pc-siyah.aspx#comments bu tablet sizce nasıl ?

Bana önerebileceğiniz tablet var mı ? Fakat uygun fiyat olursa sevinirim. (fiyat<210 TL)

muhendisbey

Senin için bu durumda batarya süresinin iyi olması gerek. Bence buna da dikkat et. Basit tabletler 2 saat gidiyor.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

CoşkuN

Bütçe biraz daha zorlanarak (385 TL) şöyle bir Samsung tablet alınabilir. Ucuz tabletler yerine Samsung gibi bir markanınkini almak bence daha mantıklı. Hem ne demişler "ucuz mal alacak kadar zengin değilim":
http://www.bimeks.com.tr/urun/128406/samsung-galaxy-tab-3-sm-t210-7--tablet-pc-beyaz.aspx

MC_Skywalker

Tavsiyem bilindik markalı ürünler alamanız. Zira klon tableterde stabil olmayan Android sorunu çıkıyor.

Pil konusunda iPad biraz daha önde dedikleri gibi 10 saat gidiyor. 

pea

Kindle alın, videoları da evde izleyin...
Ucuz tabletlerin ekran ve pil ömrü sıkıntılı oluyor. İlla ucuz tablet derseniz Ainol'un modelleri güzeldir:
http://www.tabletburada.com/tablet-pc-modelleri/380-ainol-novo-7-venus-myth-tablet-bilgisayar.html
ya da : http://www.gold.com.tr/ainol-novo-7-flame-16gb-7inc-tablet-pc_u

Tagli

Ben bu ürünü aldım. Bence rahat rahat kitap okuyabilmek için 7" pek uygun değil. 9.7" ile çok rahat okunuyor. Ayrıca en/boy oranı da önemli. Bu sebeple 10.1" tercih etmedim çünkü oran 16:9 olduğu için film seyretmeye uygun ama bence kitap okumak için iyi değil. 9.7"lerde oran 4:3 oluyor ve bence bu şekilde daha iyi. Elbette tablet biraz büyük sayılabileceği için sürekli taşınacak cinsten değil. Ben zaten evde koltuğa oturup okumak için aldım, pek böyle vapurda otobüste falan kitap okuyan birisi değilim.

Tablet performans olarak çok canavar değil ama asıl alış amacına çok iyi hizmet veriyor. Adobe Reader'ı yüklemek lazım ama, içindeki görüntüleyici berbat. Ayrıca içinde gelen uygulamaları silmek mümkün değil maalesef, ancak "disable" ederek güncelleme almaları engellenebiliyor ve daha fazla hafıza kullanmalarının önüne geçilebiliyor. Saçma bir şekilde bu tabletin hafızasını ikiye bölmüşler. Programlar için sadece 1 GB'lik alan var. Bazı durumlarda programları diğer bölüme atıp oradan çalıştırmak mümkün olabiliyor.

Klasik Kindle'lardan uzak durun. e-ink ekranları kitap okumak için çok güzel ancak PDF okumak adeta imkansız. Destekledikleri ekitap formatlarında sıkıntı yok. Kindle .mobi ve amazonun kendi formatını destekliyor. epub'dan mobi'ye dönüşüm yapan programlar da var. Ancak iş PDF'e gelince sıkıntı oluyor. PDF'in yazı boyutunu ayarlamak mümkün olmadığından görüntü karınca duası gibi oluyor. e-ink ekranlar yavaş oldukları için zoom yapmayı ve kaydırmayı da unutun, tam bir eziyet oluyor. PDF'ten mobi'ye dönüşüm mümkün ancak bozulmalar olabiliyor. Normal kitaplar belki dönüştürülebilir ama datasheet veya makale gibi iki sütunlu, bol şekilli teknik metinler için hiç umut yok.

Kindle Fire normal tablet gibi, onunla PDF okumak sorun olmaz sanırım çünkü ekranı e-ink değil normal ekran. Ama ekran normal olduktan sonra Kindle almanın da bir anlamı yok bence. Ayrıca Amazon, Türkiye'ye ekitap satmıyor. Gerçi bin bir takla atarak bir şekilde yapılabiliyormuş ama uğraşmaya değmez. Ben adamlara para vermeye razıydım ama bana kitap satmadılar. Ben de gittim torrent'ten indirdim. Keyifleri bilir...
Gökçe Tağlıoğlu

LukeSkywalker

Çin malı alıyorsanız ainol'den şaşmayın.

Burak B

"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

diot

piranhadan uzak dur.  çok sık bozuluyor bu marka. Geçi çin mallarının hepsi aynı. samsung tablet öneririm. Hem pili iyi gidiyor, hemde kaliteli.

unknownperson

Aslında benim de gözüme çarpan Samsung oldu fakat bütçem onlara yetmiyor o yüzden şimdilik sadece kitap okuma beklentimi karşılamasını istiyorum. Staj yapınca ya da mezun olduğumda kendi paramla güzel bir tane alırım . O yüzden Samsung'u aklımdan eledim Apple'ın yanına bile yaklaşmadım ;D Çok garantici bir kişi olduğumdan 2. el düşünmedim o riski göze alamıyorum çünkü ertesi gün bozulsa kimseye derdimi anlatamam elimdeki paradan da olurum. Dediğim gibi 200 Tl ve aşağısı fiyatlarda önerebilirseniz sevinirim

mustafa_cmbz

eşimde de bende de samsung var bende t300 var eşimde n5105 var gayet memnunuz.özellikle şarj olayları çok iyi.

Tablet alıyorsan bluetootsuz tablet alma ben o hatayı yaptım sonradan sattim.

z

Alıntı yapılan: unknownperson - 05 Ekim 2013, 19:31:18
Aslında benim de gözüme çarpan Samsung oldu fakat bütçem onlara yetmiyor o yüzden şimdilik sadece kitap okuma beklentimi karşılamasını istiyorum. Staj yapınca ya da mezun olduğumda kendi paramla güzel bir tane alırım . O yüzden Samsung'u aklımdan eledim Apple'ın yanına bile yaklaşmadım ;D Çok garantici bir kişi olduğumdan 2. el düşünmedim o riski göze alamıyorum çünkü ertesi gün bozulsa kimseye derdimi anlatamam elimdeki paradan da olurum. Dediğim gibi 200 Tl ve aşağısı fiyatlarda önerebilirseniz sevinirim

Satin almadan once bir kac gunlugune odunc tablet bul ve bu sure zarfinda kitap okumayi dene. Begenmeyebilirsin.

Sirf kitap yerine pdflerimi kolayca tasiyabileyim ve istedigim zaman okuyabileyim diye Ipad aldim ve kitabin yerini tutmadigini gordum. Su anda evde internetden tv vs izlemek icin kullaniliyor.

Dusun derim.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

polleme

Bütçeyi biraz yükseltmeden o aralıkta alacağınız bir ürün bulsanız bile sizi tatmin etmekten uzak bir ürün olacaktır, sıkıntı yaşama ihtimaliniz çok yüksek. Eldeki paradan olma riskinden de çekiniyorsunuz, bence eldeki parayı bir şey almadan bir süre daha tutun ve bütçenizi biraz daha yükseltin.

sigmoid

Samsung Tab 2 3G'li (PT-3105) modelini kullanıyorum. İçinde 3g internet desteği olduğu içinde dağ başında bile sorunsuz internete girebiliyorum. Şarjı yoğun kullanımda 1 tam gün gidiyor. Normalde 2-3 günde bir şarj ediyorum. İnternete gir, video izle, forumları takip et, oyun oyna, kitap oku. Aslında fiyatı uygun olsa note serisini alırdım.

muhendisbey

Sadece kitap okumak içinse e-booklar daha mantıklı. e-paper okumak için çok daha güzel etkilere sahip.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.