Yeni projeler baslatiyorum

Başlatan z, 06 Ekim 2013, 14:41:48

FxDev

Alıntı yapılan: z - 08 Kasım 2013, 01:08:58
FxDev'in sorusuna gelince;

Proje oylesine aklima gelen aslinda zaman zaman ihtiyac duydugum bir eksikligi gidermeye yonelik. Avantajlarini ilk mesajimda acikladim. ModBus vs de kullanilabilir. Fakat CAN vs isin icine girdimi slave kartlarda siradan cipleri kullanamaz oluyoruz.

Asli projelerimde sirf PCB kucuk ve basit olsun arzumdan 40 kusur bacakli cipler kullaniyorum bu durumda LCD vs icin cipte bos bacak kalmiyor. Ben de sirf LCD olsun diye buyuk ciplerle tasarim yapmiyor LCD kullanmiyorum.

Fakat artik bu sorun bitti. Lcd kullanmam gerekirse PPJ-04 kullanacagim cunku hic eziyeti yok.

PPJ-04 kullandigin zaman bir anda asagidaki donanimlara hukmedebilir hale geliyorsun.

1 adet LCD
4 adet buton
4 adet led
1 adet buzzer
1 adet e2rom

Cevap için teşekkürler.
Bu arada önerim EEPROM yerine en azından FRAM ya da SRAM'e geçilmesi uygun olabilir. Zero wait state okuma/yazma önemli olabilir özellikle hız gerektiren uygulamalarda..

Kolay gelsin.
Forumda bazı bağnaz kişiler tarafından engellenip, atıldım. Tüm bu bağnaz kişilere rağmen Atatürkçülüğü sonuna kadar savunacağım; onlar da bağnazlıklarında boğulacaklar. Haberleşme için: info[at]firatdeveci.com / ©firatdeveci.com - ße Different Everytime!