Haberler:

Eposta uyarılarını yanıtlamayınız ( ! ) https://bit.ly/2J7yi0d

Ana Menü

monopole magnet

Başlatan AYKIRI, 07 Ekim 2013, 00:04:07

AYKIRI

video hakkındaki yorumlarınızı merak ediyorum bana fake gibi geldi ama sizinde fikirlerinizi almak istiyorum
mıknatısı tek yönlü yapabilmek için bende çok bireysel çalışmalar yaptım ama başarılı olaamadım

http://www.youtube.com/watch?v=xR6Qait2JGY

z

Miknatis kutuplarinin nerede olacagi ureticinin elinde. Silindirik nuveye istenirse dairesel yuzeylerden isterse silindirik yuzeylerden magnetik ozellik kazandirilir.

Videodaki miknatisin her iki yuzu de diger miknatis tarafindan cekildigine gore adamin elindeki miknatisin kutuplari silindirik yuzeyde demektir. Boylece dairesel yuzeyin orta bolgesi noturdur ve diger cubuk miknatisin her iki kutbu da buraya yapisir. Hatta simdi aklima geldi adamin elindeki miknatis gorunumlu demir parcasi da olabilir. (El cabuklugu ile degisitirlebilir.)

Takoz kismi hiledir. Takozun altini oyup icine pil, elektronik devre vs her sey yerlestirebilir. Avometreyi de modifiye etmek zor is değil. Takozun ustune koydugu miknatis ilk basta tanittigi kutuplari silindirik yuzeyde olan miknatis değildir dairesel yuzeyi kutup olan miknatisdir.

Sihirbazlar sihir yapmazlar teknolojiyi ve bilimi  yakindan takip ederler.

Civilerden okunan voltajin DC olmasi zaten imkansiz. Bu da demektir ki isin icinde 3 kagit var.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

AYKIRI

ben tahtanın içinde pil olduğunu düşünüyorum

z

Pil tek basina o bobini dondurmez. Elektronik devre de var. Civilerde AC voltaj olmak zorunda. Bu durumda avometre DC kademede AC voltaji nasil gosteriyor?  (DC konumda AC olculdugunde sifirdan farkli deger gosterebiliyorsa gerek yok ama sifir gosteriyorsa avometre yada prob modifiyeli demektir.)

Tekrar videoyu izlemeye usendim avometreden cikan problar mi civiye dokunuyor yoksa avomeyternin problari nereye gidiyor bir daha bakmak lazim. Civiye gostermelik iki prob dokundururken avometrenin asil problari pile de baglaniyor olabilir.

Sihirbazlarin genelde guzel sexi yardimcilari olur. Neden acaba?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

AYKIRI

yukarıdaki eklediğim video sahteymiş .  bu projenin yapım aşamasının videosunu buldum tahtanın altında bobin ve pil var. benim gibi konuya meraklı olanlara duyurulur :)

bunların fake olması bu sistemlerin tamamının çalışmadığını düşündürüyor olsada ben zaman buldukça üzerinde çalışmaya devam ediyorum.
konu ile ilgili deneyimlerini ve bilgilerini paylaşmak isteyen arkadaşlaşlara teşekkürler