XP şifresini unuttuğumuz makinaya nasıl gireriz?

Başlatan z, 23 Ekim 2013, 20:17:06

z

XP şifresini unuttuğumuz makinaya nasıl gireriz?

Ne admin ne de user şifrelerini hatırlıyoruz. Bu XP makineye nasıl gireriz? Admin yetkilerine geri kavuşmamız lazım.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

trgtylcnky

Sadece dosyalara ulaşmak gerekiyorsa usb'den çalışan bir linux ile girilip kopyalanabilir. Linuxmint kalıbını USB belleğe kopyalayın ve bilgisayarı bununla açın.

Mr.Java

Tesla.25

Açıkcası abi, ben şimdiye kadar Windows şifresini kıran bir program görmedim. Bazı programları kendi bilgisayarımda denedim ama olmadı bir türlü. Eğer dosyalar önemli ise sadece, denildiği gibi bir Linux Live cd ile alabilirsin.

muhendisbey

Administrator'a şifre verilmediyse buradan erişilebilir. Bunun için şifre sorgu ekranında kullanıcı adı yazma kısmı aktifse bu kısıma administrator yazılması yeterli. Görünmüyorsa ctrl+alt+del tuşlarına iki kere basmak gerekli.
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

Mr.Java

Alıntı yapılan: Tesla.25 - 23 Ekim 2013, 20:36:04
Açıkcası abi, ben şimdiye kadar Windows şifresini kıran bir program görmedim. Bazı programları kendi bilgisayarımda denedim ama olmadı bir türlü. Eğer dosyalar önemli ise sadece, denildiği gibi bir Linux Live cd ile alabilirsin.

Tabi ki de var.Yukarıda söylediğim program ismini usb veya cd ile yazıyorsunuz.Windows'un tüm sürümlerindeki sistemlerin şifresini kırıp 12345 default yapıyor.

fatih6761

Konboot. Hirens Boot CD'nin içinde de var...

muratdu

Hocam makinanın şifresi beyninizde kayıtlı ama hangi adrese kayıtlı olduğunu hatırlamıyorsanız, aşağıdaki yöntemde işe yarayabilir.

"Adamın biri, parasını bir yere saklamış fakat sakladığı yeri bir türlü hatırlayamıyordu. Kime sorduysa çaresini bulamadı. Nihayet,
- Benim derdime bulsa bulsa o çare bulabilir, diye İmam-ı Azam'a gider.
İmam-ı Azam Rahmetullahi aleyh, adama:
- Senin sorun fıkıhla alakalı değil ama, ben yine de sana bir yol göstereyim, diye şunu tavsiye etti.
- Sen git sabaha kadar namaz kıl. Ümit ediyorum ki Allah sana paranı koyduğun yeri hatırlatır.
Adam tavsiyeye uydu. Başladı namaz kılmaya.
Daha gece yarısı olmadan paranın yerini hatırladı. Namazı bıraktı, gitti parasını koyduğu yerden aldı.
Sabah olunca doğru İmam Hazretleri'nin yanına giderek teşekkür etti ve:
- Allah senden razı olsun. Daha gece yarısında paranın yerini hatırladım gittim aldım, dedi.
İmam-ı Azam Hazretleri:
- Keşke sabaha kadar ibadete devam etseydin. Demek ki şeytan senin sabaha kadar namaz kılmana tahammül edemedi. Hatırına geldikten sonra da şükür namazına devam etseydin daha iyi olurdu, diye cevap verdi. "

cetinkaya

M_B

Alıntı yapılan: rck8942 - 23 Ekim 2013, 21:08:42
BIOS pilini sökünce olmazmi ?
olmaz

iş yerinde bir CD'im  olacaktı. İsmini hatırlamıyorum.
Domaninde olan PC lerin sifresini kırmak icin. Yarın unutmazsam bakarım.
İmkanın sınırlarını görmek için imkansızı denemek lazım.                                                             Fatih Sultan Mehmet

z

Teşekkürler wipsremover gerçekten de işe yaradı.

Admin şifresini kaldırmasını istedim. Şifreyi kaldırdı. Şifreyi enterle geçtim ve makina açıldı. CD den makineyi açmam ve şifrenin kırılması bir kaç dakika sürdü.

Yıllarca boşyere XP şifresi kullandık desenize, kendimize eziyet etmişiz.

t2

Asıl eziyet açılıştaki şifre değil değil de , ekran koruyucudan sonra şifre sorma kısmını kaldırmayı bilmeyip onu girmek.

Mucit23

Programa gerekde yok Bilgisayarı güvenli modda açıp şifreyi kaldırmak yeterli. Eskisini bilmeye gerek yok

z

Guvenli modda nasil makinayi aciyorsun? Gene sifre soruyor.

esensoy

Alıntı yapılan: Mucit23 - 23 Ekim 2013, 23:26:45
Programa gerekde yok Bilgisayarı güvenli modda açıp şifreyi kaldırmak yeterli. Eskisini bilmeye gerek yok
administrator hesabı varsa ve bu hesabın da şifresi yoksa açılır ancak,
her durumda açılmaz
En tehlikeli an "zafer" anıdır.