Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

Hybrid Graphics Problem

Başlatan cicjoe, 24 Ekim 2013, 22:03:13

cicjoe

Arkadaslar, Linux uzerinde isinma problemi yasiyorum. Intel+Nvidia'dan kaynaklandigini dusunuyorum net'ten yaptigim aramalardan. Ancak sorunuma cozum bulamadim. Sorunu uzun zamandir yasiyorum. Bu sure icerisinde bir cok farkli distro yukledim. Hepsinde ayni sekilde isinma olmakta, surekli fan calismakta.
Benzer problem yasamis ve cozebilmis arkadaslardan beni yonlendirmelerini rica ediyorum.
Tesekkurler..

metaltrrocker

Bumblebee diye bir sey var.intel ve nvidia nin harika bulusmasi olan optimusu, linux sistemleri tam.olarak desteklemiyor.dolayisiyla nvidia yi  toptan kapatiyoruz.asiri isinma bundan mi.kaynaklaniyor emin degilim.benim pisi de fazla isinir.ama bumblebee yi kurup ayari cektikten sonra ya da oncesinde isinma sorunu olmadi.
Suan telefondan baglandigim icin link atamiyorum ama bumblebee project yada bumblebee kurulumu diye aratirsan bulursun.

cicjoe

Mint 15 kurdum simdi, Driver Manager eklemisler diye, bir sey bulamadi. Bumblebee onceden denemistim, simdi tekrar denedim sizin tavsiyeniz uzerine. Bu sefer sanirim yukledi sorunsuz. Biraz duzelme var gibi. Artik grafik kartinin yaninda Failed yazmiyor en azindan. Fan hala calisiyor ama eskisine gore daha iyi gibi hissediyorum.

metaltrrocker

Bende şuan linux mint kullanıyorum.Farklı bir distro deneyerek anlaşılabilir.Belki distroda bir şekilde hata oluşmuş olabilir.