AMFİ TAMİRİ İSTANBUL ?

Başlatan anticipation, 26 Ekim 2013, 21:53:49

anticipation

Selamlar, ben İtü ses mühendisliği ve ses tasarımı mezunuyum. Stüdyomda kullandığım Samson Servo 260 model amplifikatörümde problem var.
Ses bir taraftan yavaş yavaş azalarak gidiyor... Burası çok önemli ! amfinin üzerinden ya da media playerdan (hangisi olduğu hiç farketmez) sesi biraz daha yüklediğimde ses tekrar geliyor... bir süre daha devam ediyor çalmaya sonra yine aynı problem...

Acaba problem koruma rölelerinde mi ? bakırköyle yaşıyorum yakınlarda güvenilir, işini iyi yapan birileri var mı acaba ?

pisayisi

Problem koruma rölelerinde olsa her iki kanalda da benzer ses kaybı yaşanır.Muhtemelen ta73xx tipi bir koruma entegresi civarındaki birkaç mikrofarad lık kondansatörlerden bir veya birkaçı elektrolitik malzemenin kurumasından dolayı vazifesini yapamamaktadır.
Murat

anticipation

cevap için teşekkürler üstadım, yalnız birara da iki kanalda da oluyordu bu gidip gelme durumu ama birbirinden bağımsız, yani sağ taraf gidiyor geliyor sonra sol tarafta da oluyordu. Rölede olsa ikisi eş zamanlı olur diyorsunuz sanırım ?

Peki nerede tamir ettirebilirim acaba ?

mcn

benim tahminim güç sürücüleri ısınmakta. mosfet,transistör stk vb....
çözüm olarak bunları daha iyi soğutma yapmayı deneyebilirsiniz.

5+1 imde böyle bir problem vardı, alüminyum soğutuculara fan takınca düzelmişti.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

anticipation

amfi çalışır çalışmaz sol taraf ses kesik başladı bugün ? ısınmayla alakalı olabilir mi ?

MC_Skywalker

Atif malzemlerin lehimlerini tazelyeyin ve soğutucusu söküp termal maccununu yenileyerek yeniden monte edin. çıkış katı ile preamp katı arasındaki kuplaj kondansatörlerini kontrol edin.

blacklogic

Ortaköydaki yabıkeredi bakasının yanında yukarı doğru çıkan dik bir yokuş var. O yokuş üzerinde jbl türkiye disbiritörü var SF elektronik orayı öneririm.