seed studio dan alışveriş yapan oldumu?

Başlatan Mucit23, 30 Ekim 2013, 13:20:37

Mucit23

seed studiodan ayın 20 sinde bir malzeme almıştım. Yaklaşık 30 dolar civarı bir ücret ödedim.

Sanırım ayın 21'inde gönderilmiş ama hiç takip numarası felan vermediler. Sadece shipped yazıyor. Daha önce buradan malzeme alan oldumu. Buradaki işleyiş nedir?

JKramer

Normalde bir hafta içinde traceable (takip edilebilir) olup takip numarası veriyorlar. Belki atlamışlardır, son gönderdikleri e-postaya cevap verip durumu sorabilirsiniz.

Seeed ile ilgili (pcb kısmi için) "Çin'de pcb..." gibi bir başlık var.

cacicaci

ben pcb şipariş etmiştim trackable olunca izliyebiliyorsun. Malzemeler geliyor gayet iyi bir site bence fazla panik yapma :D

Mucit23

Kargo ücreti olarak en ucuzunu seçmiştim. Sanırım 2,50$ dı. Acaba nereden geliyor. Kaç gün sürer?

JKramer

Tatillerine denk gelmezseniz ortalama bir ayda gelir.

Mucit23

JKramer

Evet, en ucuzu air mail oluyor; o da Ptt ile geliyor. Takip numarası aldığınızda Ptt'nin yurtdışı takip bölümünden kontrol edersiniz, kendi sitesinde takip için verdiği link'de hata veriyor.

Mucit23

Anladım tracking number için mail attım bakalım ne zaman dönecekler.

medelog

tracking numarasını 3-4 gün içinde sipariş sayfasında görebilirsiniz. 

ama verdikleri tracking numarası ile izlemeniz biraz zor. Siparişiniz yüklendikten  15 gün sonra  ptt nin sitesinden yurtdışı kargo takip linkinden izleyebilirsiniz.
"Gezdim Halep ile Şamı, Eyledim ilmi talep, Meğer ilim bir hiç imiş, İllâ edep illâ edep. " Yunus EMRE

gumush

Iki kere siparis verdim . 25 gunde yaklasik geldi.
Hikmet Gumus  izmir

Burak B

Bir ayda felan geliyor. PTT posta işlemede çok bekletiyorlar takibini yapın mutlaka.
"... a healthy dose of paranoia leads to better systems." Jack Ganssle

Mucit23

Seed studiodan mail geldi. Sipariş bilgilerini güncellemişler. Trans ID  0YC30836... şeklinde devam eden bir kod var. 

JKramer

"Bazaar  >   Your Account  >   View Your Orders" altında siparişinizin durumu (Order status) "Traceable" olduğunda, altta "Track this order" butonu çıkar. Tıkladığınızda "tracking number" yazan bölüm açılacak. Trans ID numarası, siparişiniz onaylandığında verilen bir numara, takiple bir ilgisi yok.

bocek

posta takibi için şu adresi öneririm:

http://www.17track.net/index_en.shtml

Kod girme derdi vs yok, bir kerede birden fazla posta takibi vs. güzel bir site.

Bir de postanız "dağıtıcıya verilerek dağıtıma çıkarıldı" durumuna geldiğinde gidip postaneden kendiniz alın bence. Yoksa dağıtım firmasında 1 hafta daha beklediği oluyor.
1 ya da 0. işte 'bit'ün mesele..

Mucit23

Arkadaşlar Olimex'den alışveriş yapan oldumu? Oradaki Prosedür nasıl işliyor.

Bir ürün satın alacağım. 4 Adet Kargo şeçeneği var ve ücretleri şöyle

AIRMAIL R.O.W                  8,50€
FEDEX Z1                         23,43€
DHL ZONE2                      17,52€
UPS EXPRESS SAVER Z5  14,45€

Fedex ile felan hızlı geleceği kesin ama acaba AIRMAIL seçeneğini seçsem kaç günde gelir? Bundan önceki seed studio daki siparişim 40 günde felan geldi. Aynı duruma düşmeyelim.