Kendi Kendine Elektrik Üreten Makine

Başlatan eml581, 01 Kasım 2013, 21:43:35

eml581

Bilemedim ilginç geldi birçok da video olunca belki dedim yeni bir icat değil yani dimi bu

mistek

Merak ettiğim neden ucunda pervane var?
Elektrik üretecekse madem ucuna pervane takmak yerine alternatöre bağlasın, çalıştırsın buzdolabı, tv, fırın o da kurtulsun bizde...
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

robomaster

Yük altında bu gibi cihazların kendi kendine çalışması mümkün değildir. Sadece verimi arttırmak söz konusu olabilir. Elektrik enerjisi üretmek kafayı karıştıran bir ifade biçimidir. Mevcut olan bir enerjiyi kayıplarla birlikte elektrik enerjisine dönüştürmektir. Üzerindena akım  çekilmeyen bir sistemi veya yük Altında olmayan bir motoru uzun süre çalıştımak mümkün olsadabu sınırsız enerji değildir

HexfeT

Bu frii enerji muhabbeti artık iyice baydı. Bunların en temel amacı "gel hacı ben para koyayım beraber yapalım bu işi" diyecek bir kerizi çarpıp kaçmak. Hele ki bu keriz devlet yetkilisi ise kaçmaya da gerek kalmıyor. Böyle salak bir şey'e kanıp milletin parasını çarçur etttiği ortaya çıkmasın diye üzerini kapatmak için elinden geleni yapıyor aptal herifler.

muhittin_kaplan

muhammer yıldız dikkate alınmalı bence.

AsHeS

İsimden kaybediyor zaten manyetik monopol cihazı

Mühendislik okuyan arkadaşların iyi bileceği bu yasa der ki manyetik alanın kaynağı yoktur. Yani manyetik monopol mümkün değildir.
Wikipedia'dan alıntı ile :
"Bu denklem kapalı bir yüzeyden geçen net manyetik akının sıfır olduğunu ifade eder. Yani, kapalı bir hacme giren manyetik alan çizgilerinin sayısı, bu hacmi terk edenlerin sayısına eşittir. Bu, manyetik alan çizgilerinin herhangi bir noktada başlamayacağını ve sonlanmayacağını gösterir.Bu durum gerçekleşseydi, o noktalarda yalıtılmış manyetik monopollerin var oldukları anlaşılacaktı. "
EDIT:Mıknatıslar  sadece  bulunan manyetik alan çizgilerini kutuplarlar

eml581

Alıntı yapılan: AsHeS - 03 Kasım 2013, 01:40:31
İsimden kaybediyor zaten manyetik monopol cihazı
(Resim gizlendi görmek için tıklayın.)
Mühendislik okuyan arkadaşların iyi bileceği bu yasa der ki manyetik alanın kaynağı yoktur. Yani manyetik monopol mümkün değildir.
Wikipedia'dan alıntı ile :
"Bu denklem kapalı bir yüzeyden geçen net manyetik akının sıfır olduğunu ifade eder. Yani, kapalı bir hacme giren manyetik alan çizgilerinin sayısı, bu hacmi terk edenlerin sayısına eşittir. Bu, manyetik alan çizgilerinin herhangi bir noktada başlamayacağını ve sonlanmayacağını gösterir.Bu durum gerçekleşseydi, o noktalarda yalıtılmış manyetik monopollerin var oldukları anlaşılacaktı. "
EDIT:Mıknatıslar  sadece  bulunan manyetik alan çizgilerini kutuplarlar

peki bu kanunu patent veren endüstri bilmiyormu?  bu patent denilen mesele arastırılıp verilmiyormu ben anlamdım

http://www.bsmhturk.com/tr/gallery/documents/documents.html

t2

patent veren endüstri bilmiyor. teknik kısmını araştırmaz.  sadece daha önce var mı, yok mu, başkası patent almış mı? bunu araştırır. patent almak işin olabilirliğini kanıtlamaz. sadece biri yaparsa, fikir aslında senindi, kral sensin, sen icat ettin. demektir. yapılabilirliği, işe yaraması  hiiiç önemli değildir.

Kaldı ki bu adam ne yapmış ne iddia ediyor? iddia ettiği şeyde yanlış var mı?  varsa bunu tespit edip eleştirebilirsiniz. adam demiş ki mıknatısın ömrü ile orantılı çalışan motor yaptım. yapıyorum. evet yapmış. dediğini yapmış yani.

Kendi kendine elektrik üretme kısmını ise kim söylemiş muhabir mi kendisi mi? ne kadar üretmiş ne yapmış?  motor işe yarar mı? ne kadar döner, ne zaman durur orası ayrı bir şey. o konuda iddiası varsa yanlışsa gülmeli kendisiyle alay etmeli makaraya sarmalı.. :)

eml581

Alıntı yapılan: t2 - 03 Kasım 2013, 12:53:47
patent veren endüstri bilmiyor. teknik kısmını araştırmaz.  sadece daha önce var mı, yok mu, başkası patent almış mı? bunu araştırır. patent almak işin olabilirliğini kanıtlamaz. sadece biri yaparsa, fikir aslında senindi, kral sensin, sen icat ettin. demektir. yapılabilirliği, işe yaraması  hiiiç önemli değildir.

Kaldı ki bu adam ne yapmış ne iddia ediyor? iddia ettiği şeyde yanlış var mı?  varsa bunu tespit edip eleştirebilirsiniz. adam demiş ki mıknatısın ömrü ile orantılı çalışan motor yaptım. yapıyorum. evet yapmış. dediğini yapmış yani.

Kendi kendine elektrik üretme kısmını ise kim söylemiş muhabir mi kendisi mi? ne kadar üretmiş ne yapmış?  motor işe yarar mı? ne kadar döner, ne zaman durur orası ayrı bir şey. o konuda iddiası varsa yanlışsa gülmeli kendisiyle alay etmeli makaraya sarmalı.. :)

Anladım hocam haklısınız  :)

Ramiz

Kubilay şu sıralar neler yapıyor acaba yahu? :)
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

Vipreal

enerjiyi yoktan var edemezsin kendi kendine sürekli bi kaynak olması şu şartlarda mümkün değil.

engineer

Enerji her saniye her yerde var zaten, galaksileri gezegenleri yörüngede tutan hareket ettiren muazzam sonsuz enerji.. Yoktan birşey var etmiceksin var olanı kullanabilmek olmalı amaç. (bkz. ufolar :))

frederic

Benim üzüldüğüm tek konu, bu dünyadaki en değerli şey olan zamanlarını hunharca harcamaları.

guest

ilginç bir olay vermeden  almak yüce Allaha mahsustur. ayrıca hiç bir fizik kuralı kabul etmez vermeden almayı ...

trgtylcnky

Konu dağınık ama ben yine de düşüncelerimi paylaşayım. Şimdiye kadar aldığım eğitimin sonucu olarak enerjinin sanal bir kavram olduğunu düşünüyorum. Yani "enerjinin korunumu" gibi yasalar aslında başka şey ifade ediyor. Zaten dikkat ederseniz bu temel kanun kullanılarak çözülen çoğu problem başka yollarla da çözülebiliyor. Yani enerji diye bir şey yok, diğer fizik kanunlarının yorumlanmasıyla türetilen ve işimizi kolaylaştırılan bir kavram. Mesela F*x enerjidir diyorsunuz. F=m*a formülünü de kabul etmişsiniz. Yani buradan kinetik enerji diye bir kavramın oluşuyor ve onun da (1/2)m*v^2 ettiğini bulmuş oluyorsunuz. Bu durumda zaten enerjiyi biz tanımladığımıza göre aslında ondan buna dönüşüp duran acayip bir şey değil.

Yani enerjiyi filan değil de, manyetik kuvvetleri hesaplarsak zaten sistemin çalışmayacağını anlayabiliriz. Enerji sadece işimizi kolaylaştırıyor. Yanlış mı düşünüyorum? Belki de tam tersidir, her kavram enerjinin farklı şekilleridir.