Motor statoru yada mıknatıslar neden burgulu yapılır?

Başlatan learner, 07 Kasım 2013, 17:40:28

F.T

hocam su ile ne alakası var sen sorunca sulu olmuyoda biz soruncamı?teessüf ederim.aklıma geldi bende merak ettim sordum.ne demek yani sulandırma.çubuğun biri olmasa ne olur diyorum.bunun sonucunu bilen varsa yazarsa memnun olurum.yoksa su ile alakalı değil.
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

learner

Üsteki mesajdan sonra sizin yazdığınız cümle ve sonundaki gülücük resmen dalga geçtiğiniz anlamına geliyor. Dikkatli bakarsanız farkedersiniz.

mistek

Alıntı yapılan: learner - 09 Kasım 2013, 05:33:43
Rulman satışımı yapıyorsunuz :D
bunu sormamdaki sebep, hiçbir dezavantajı yoksa bütün motorların burgulu olması gerekirdi. Ama düz olanlarda var.
Buradaki eğik çubuklar her motorda olmaz. Sincap kafesli asenkron motorların çalışma prensibini araştırın.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

F.T

neden eğik olduğunu sormakla bir çubuğunun olmamasını sormak arasında bir gülücük farkı var dikkat edersiniz sabah sabah neşe olsun diye koydum ama siliyorum .
Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.