Plastik kutu ihtiyacı (optik duman dedektörü şeklinde)

Başlatan gtekdemir, 09 Kasım 2013, 12:42:34

gtekdemir

Merhaba arkadaşlar,

Tavana monte edilen optik duman dedektörlerine benzer bir dairesel plastik kutu ihtiyacım var. Altınkaya' ya baktım fakat işimi görecek yuvarlak bir kutu üretmemişler ne yazık ki. Altınkaya harici bir yerli veya yabancı bir  tedarikçi tavsiye ederseniz sevinirim.

gtekdemir

Pcb çizeceğim ama önce kutuyu bulmam lazım, şu anda projeye devam edemiyorum ne yazık ki. Bildiğiniz bir tedarikçi yok mu?   

t2

Türkiyede, dedektör üreten firma kendi imajı için kalıp yaptırmıştır. kalıbını sadece kendi kullanıyodur. yani "bu kalıptan bize de  kutu basıverin"olmaz. dedektör kutusu yurt dışında görünüyor.

http://www.alibaba.com/product-gs/487572743/smoke_detector_enclosure_smoke_alarm.html

http://www.supplierlist.com/product_view/mpmfg/31378/101602/_Smoke_Detector_EnclosuresHousing.htm

Ramiz

Alıntı yapılan: gtekdemir - 09 Kasım 2013, 12:42:34
Merhaba arkadaşlar,

Tavana monte edilen optik duman dedektörlerine benzer bir dairesel plastik kutu ihtiyacım var. Altınkaya' ya baktım fakat işimi görecek yuvarlak bir kutu üretmemişler ne yazık ki. Altınkaya harici bir yerli veya yabancı bir  tedarikçi tavsiye ederseniz sevinirim.

Amacınız okul projesi yada adetsiz bir iş ise, ucuz yada arızalı dedöktör bulup halletmeye çalışın.

Adetli ve gerçek bir iş için bunu arıyorsanız, t2 nin dediklerine aynen katılmakla beraber, bence kendi kalıbınızı yaptırmalısınız.
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

z

Plastik lağım borusunu kes, önüne arkasına birşeyler (pcb vs) uydur.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

gtekdemir

@Ramiz : Amacım okul projesi yada adetsiz bir iş değil ama kalıp maliyetine değecek kadarda yüksek miktarlı bir iş değil, en azından şimdilik. 100Adet olsa şu an için işimi görecek.

@t2 : link için teşekkürler, alibaba' ya bakmıştım fakat doğru kelimeyle arama yapmadığım için bulamamışım.

@z : hocam lağım borusu değilde belki renkli pleksiglass boru ile yapılabilir, boru ile aynı çapta bir ön kapak pleksi levhadan lazer ile kesilir ve boru ağzına temiz bir işçilik ile yapıştırılırsa kullanılabilir.

Ramiz

Alıntı yapılan: gtekdemir - 12 Kasım 2013, 07:39:56
@Ramiz : Amacım okul projesi yada adetsiz bir iş değil ama kalıp maliyetine değecek kadarda yüksek miktarlı bir iş değil, en azından şimdilik. 100Adet olsa şu an için işimi görecek.

@t2 : link için teşekkürler, alibaba' ya bakmıştım fakat doğru kelimeyle arama yapmadığım için bulamamışım.

@z : hocam lağım borusu değilde belki renkli pleksiglass boru ile yapılabilir, boru ile aynı çapta bir ön kapak pleksi levhadan lazer ile kesilir ve boru ağzına temiz bir işçilik ile yapıştırılırsa kullanılabilir.

Yaptığınız işin kar marjını bilmiyorum ama 100 adet için kalıp yaptırmaya değmez diyebiliriz.. Küçük çaplı projeler için 1000 - 2000 için bile değmeye bilir.

Umarım en kısa sürede mantıklı bir çözüm üretirsiniz. Zira linkleri verilen kutularda çok pahalılar..
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

muhittin_kaplan

Hocam Sahte Dome Kameraların Kutusunu Kullanabilirmisiniz?
8-10 lira felan.

mesaj birleştirme:: 13 Kasım 2013, 00:54:23

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/sahte-guvenlik-kamerasi-taklit-kamera-065-94281745

gtekdemir

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 13 Kasım 2013, 00:53:02
Hocam Sahte Dome Kameraların Kutusunu Kullanabilirmisiniz?
8-10 lira felan.

mesaj birleştirme:: 13 Kasım 2013, 00:54:23

http://urun.gittigidiyor.com/ev-elektronigi/sahte-guvenlik-kamerasi-taklit-kamera-065-94281745

Hocam sahte dome kamera cihazım için uygun bir kutu şekli fakat cihaz insanların görebileceği bir yerde olacağı için görenler izlendiklerini sanıp tedirgin olacaklardır, bundan dolayı kutu olarak kullanamam ne yazık ki.

Öncelikle pleksiglass dan bir kutu yaptırmaya karar verdim, eğer yakışıklı olursa cihazımın ilk partisini bu şekilde kutulayacağım. Beğenmezsem çin işi optik duman dedektörü kutularından istemeyi düşünüyorum.

Herkese teşekkürler.