pcb kart için kutu

Başlatan kriptolojix, 12 Kasım 2013, 18:09:57

kriptolojix

Merhabalar ,

http://www.aliexpress.com/item/Free-shipping-ADXL345-Digital-3-Axis-Gravity-Acceleration-Sensor-Module/961210854.html

Üstteki linkteki sensörü kullanacağım(2cmx2cmx1cm).Fakat bunu bir kare metal üzerine (20cmx20cm'lik) monte etmek istiyorum.Gördüğünüz gibi pcb'nin montaji için delikleri yok.

Üstteki resimde bulunan pcb de delikler var mesala.Ve metale bağlayabilmek içinde böyle bir kutu arıyorum.

Bildiğiniz gibi ,doğru bir ölçüm için bu sensörün yerinden hiç oynamaması gerekmekte.Bu metal üzerine sabitleme işlemini nasıl gerçekleştirebilirim ?
Ne tür bir yöntem önerirsiniz ?

एक होना

basit bir yöntem ama aklıma ilk gelen silikon ile sabitlemek geldi. istediğin zaman söke bilirsin. eğer evladiyelik olacak diyorsan epoksi ilede sabitleyebilirsin.
yok uğraşırım dersen sert köpük kesip üzerine metal bir kuşak yapabilirsin.

kriptolojix

hocam benimde aklıma şu tırnaklı kutulardan gelmişti ama , o ölçülere uygun nasıl bulunur bilmiyorum.
hocam epoksi ile yapıştırınca , sensörde oynama felan olmaz değil mi hiç..birde hadi yapıştırdık diyelim , tekrar geri sökme ihtimalimiz var mi acaba , yoksa o sensörü unutalım mı  :-\

एक होना

epoksi yaptığında bir daha sökemezsin kırılır.

sıcak silikon yaparsan sökebilirsin ve esneme payı yok. soğuk silikon yarsan donma süresi uzun ve esneme payı var.

eğer aradığın kutu görünümü önemli değilse legrant sıva üstü kutular var onu kullanabilirsin. su geçirmez izalasyonu iyidir.

aliminyum kapı ve pencere yapan şirketlere bakarsan onlarda aliminyum profil bulabilirsin istediğin boyda kestirebilirsin. içerisinde kanalda mevcut ve her renk var. kapak olayı muamma :(

mesaj birleştirme:: 12 Kasım 2013, 21:03:54

yapmakta olduğum devre için bulduğum kutu.

daha doğrusu aradığım ölcülerde kutu bulamadım. bulduğum kutuya göre devre yaptım.

aklıma geldi hurda adsl modem varsa onun kutusunu kullanabilirsin.