lpc1768 lpcxpresso keil uVision4 programlama sorunu.

Başlatan F493, 17 Kasım 2013, 19:49:27

F493

Merhaba,

Araştırdım ama çözüm üretemedim.

http://www.lpctools.com/lpc1768.lpcxpresso.aspx buradaki kiti aldım ve üzerindeki  debugger' i kullanıyorum

Üstteki projeyi keil ile açtım ve daha sonra,
C:\nxp\LPCXpresso_6.1.0_164\lpcxpresso\bin\Scripts\bootLPCXpresso.cmd'yi çalıştırdım ve LPC-Link Debug Probe V1.1 oalacak şekilde ayarladım.

1-  C:\Documents and Settings\MUSTAFA\Desktop\TCPIPHome\mcb1700.code_.bundle.lpc17xx.keil_\keil_examples\GPIO
Projeyi açtım.

2- Use external Tools for flash programming kısmını seçtim.
Command : C:\nxp\LPCXpresso_6.1.0_164\lpcxpresso\bin\crt_emu_cm3_nxp.exe

Arguments : -wire=hid -pLPC1768 -load-base=0x0000 -flash-load="C:\Documents and Settings\MUSTAFA\Desktop\TCPIPHome\mcb1700.code_.bundle.lpc17xx.keil_\keil_examples\GPIO.bin"
Bu kısmı ....keil_examples\GPIO.hex" olarak da denedim.

Kodu derleyebiliyorum fakat program atamıyorum.
Ed:02: Failed on connect: Ee(05). No matching emulator found - make sure power is on and not in use already.
Et:31: No connection to emulator device.

Esen kalın.

MC_Skywalker

Keil menüsünden;
"Flash -> Configure Flash Tools.." seçip açılan pencerenin "Debug" kısmından

1.LPC link seçilir.
2. aynı pencerede" Utilites" sekmesine geçilir ve "Use Debug Drivres" işaretlenir.

F493

Merhaba MC_Skywalker,

Resimde debug kisminda okla gösterdiğin J-LIKN/J-Trace Cortex sanırım, ben onu seçtim. Fakat utilities kısmı bende farklı.
Acaba versiyonlar arasında farkmı var.
Benim yaptıgım ayarların resmi..
http://postimg.cc/image/qpb70ubqz/
Yine olmadı..

MC_Skywalker

Alıntı Yap"Flash -> Configure Flash Tools.." seçip açılan pencerenin "Debug" kısmından

1.LPC link seçilir.

YAzım hatası yapmış olabilirim. O açılır listeden LPC Link i seçeceksin. Bende ULINK2 var onun için ULINK2/ME Cortex Debugger seçili.

F493

Ya hocam keil de LPC Link seçeneği çıkmıyor. Anlamadım.

MC_Skywalker

uzun zaman önce denemiştim aklımda tam detay yok.
birde JLINK seçip denermisin. yanlış hatırlamıyorsam JLINK ile uyumlu driver kullanıyordu.