Lazer yazicida kullanmak uzere ekonomik kagit ?

Başlatan gumush, 26 Kasım 2013, 14:53:00

gumush

Merhaba ,

Isyerinde lazer yazicidan cikti icin a4 fotokopi kagitlarini kullaniyoruz. Yaklasik 500 adetli paketleri 5-7 lira arasina bulabiliyoruz. Aslinda ciktilarin cogu kalici baskilar icin degil , genelde arkalarinida kullaniyoruz bir sekilde ama hem maaliyet acisindan hemde kaynaklari verimli kullanma istediginden onerebileceginiz baska kagit alternatifleri var mi ?

Eskiden saman kagitlar vardi , daha ucuz olurdu. Ancak halen var mi maaliyeti nedir bilemiyorum ?

Hikmet Gumus  izmir

Kabil ATICI

Saman kağıdı yazıcınıza sokmanızı tavsiye etmem. Hem drum ünitesini fazlaca aşındırır, hemde yazıcı içinden geçerken parçacıkların yazıcı içinde kalarak kirlenmeye sebep olabilir. (yazıcı parçalarına takılarak kağıttan parçacıklar kopabilir)

Yazıcılar için geri dönüştürülmüş kağıtlar var ama fiyat açısından tam olarak bilemiyorum.
ambar7

polleme

Aldığınız 80 gr'lık yazıcı için alabileceğiniz en ucuz kağıt. Daha kalitesiz kağıt kullandığınızda elde edeceğiniz tasarruf, yazıcı onarım maliyeti olarak geri dönecektir. Biz işyerinde basılı kağıtların arkasını iç yazışma ve raporlamalarda tekrar kullanarak bunu aşıyoruz.

Tasarruf için yapabileceğiniz, kağıtları adetli uygun fiyattan alıp stoklamak olabilir.

MC_Skywalker

HP laser yazıcılarda drum toner kartuş üstündedir. Eğer kartuş dolumu yapıyorsanız saman kağıdı drum'u aşındırdığından daha az dolum yapmak zorunda kalacaksınız.

48gr gazete kağıdı ile yaptığım testlerde baskı sorunsuz. ama kağıt ince olduğu için printer kağıt yolunda takılma ihtimali her zaman yüksek.

engerex

Yıllık kaç paket (500 sayfa) kullanımınız var?

muratdu

Saman kağıdı tavsiye etmiyorum. İçindeki nem miktarı fazla. Kağıdı ısıtırken resmen su buharı çıkıyor ve son merdaneye filan yapışıyor kağıt. Berbat birşey tavsiye etmem. Bizzat tecrübe edilmiştir.

gumush

Alıntı yapılan: engerex - 26 Kasım 2013, 19:07:21
Yıllık kaç paket (500 sayfa) kullanımınız var?

Benim cok fazla yoktur ama tum departman yada okul olarak bakinca onemli olabilir. Eger alternatif olabilirse sonradan degisebilir gibi dusunmustum ama simdi yazilanlardan anladigim yine 80gr fotokopi kagidi almak mantikli. Ekonomik yonu icin toplu alim olabilir. Ote yandan tasarruf icin coklu sayfa bastirma , arkalionlu yazdirma yada arkasinida farkli amacla kullanma simdilik tek mantikli secenek gibi.

Zaman ayirip yanit veren arkadaslara tesekkur ederim.
Hikmet Gumus  izmir

engerex

Metroda
Alıntı Yap1 Kasım 2013 - 28 Şubat 2014 tarihleri arasında Metro'dan 4 defa 100 TL ve üzeri kırtasiye alışverişinize
bir sonraki 100 TL kırtasiye alışverişiniz bedava!
http://www.metro-tr.com/public/anasayfa/promosyonlar/ofis_cozumleri?icid:ofis_cozumleri
Anca böyle %20 tasarruf yaparsınız.

mustafa_cmbz

elektro vadiden bir sıralar malzeme almıştım tanıtım kitapçığı vermişlerdi o benim işimi çok iyi görmüştü.Top halinde kuşe kağıt kullanıyordum önceden ısıdan dolayı kağıtta pcb ye yapıştığı için çok sıkıntılı oluyordu temizlemesi.Benim tavsiyem sağda solda bulduğunuz dergilerin yarı mat yapraklarından deneyin çok net sonuçlar alıyorum.Suya atıyorum 1dk içinde kağıt kendi olduğu gibi kalkıyor.

picusta

Alıntı yapılan: mustafa_cmbz - 27 Kasım 2013, 00:43:57
elektro vadiden bir sıralar malzeme almıştım tanıtım kitapçığı vermişlerdi o benim işimi çok iyi görmüştü.Top halinde kuşe kağıt kullanıyordum önceden ısıdan dolayı kağıtta pcb ye yapıştığı için çok sıkıntılı oluyordu temizlemesi.Benim tavsiyem sağda solda bulduğunuz dergilerin yarı mat yapraklarından deneyin çok net sonuçlar alıyorum.Suya atıyorum 1dk içinde kağıt kendi olduğu gibi kalkıyor.

Yanlis baslikta yazmissin.

mustafa_cmbz

Yanlış yere değil doğru yere yazmışım da ben lazerli yazıcı için kağıt denince aklıma direkt pcb basmak için kağıt önerisi gibi algılamışım :D hele saman kağıt falan denince bi aralar gazete kağıdına çıktı alıp pcb basanlar vardı.Bende bunlara alternatif arıyor arkadaş diye yazdım :D