RS232 usb çevirici

Başlatan guest, 28 Kasım 2013, 22:14:14

guest

s.a arkadaşlar rs 232 portuna bağlana bir projem var fakat bildiğiniz üzere yeni teknoloji bilgisayarlarda rs232 portu yoktur bu durumda acaba anakarta takılan PCI Expres rs232 kart mı almalıyım yoksa usb ye bağlanan çevirici mi acaba hangisi daha iyi olur internetten baktm fiyatlarıda çok yüksek  bu ürünlerin tecrübleri arkadaşların yardımını bekliyorum .... :'(

Salih

USB'li kullanmak daha pratik olur. Kaliteli bir şey almak istersen Bimel'i tavsiye ederim.

Kabil ATICI

bunun gibi bir kartı hazır alabilir veya kendin yapabilirsin. (entegrenin bacak aralıkları çok dar) İnternette FTDI232RL ile ilgili şemalar ve PCB şemaları bulabilirsin.

yada böyle bir USB to RS232 dönüştürücü kablo

veya kendin de belirttiğin gibi bir RS232 PCI kartı seçebirsin.

Ama ben bunu sadece kendi bilgisayarımda kullanacağım dersen PCI olanını kullan derim.  Diğer ürünlerin bazı cihazlar üzerinde çalışma konusunda bazı sıkıntıları var diye biliyorum. (özellikle USB to RS232 kablonun)
ambar7

polleme

Bimel'den aldığım Digitus modelleri sıkıntısız. Windows 7-8 çalışıyor. Bazı modellerde Win 7-8 uyumu yok, geçmişte başıma gelmişti. Dikkat!

serhat1990

Merhabalar @polleme hocam'a katılıyorum . Ayrıca diğerleride kullanılabilir sadece içinde ft232 sürücüsü bulunan modelleri tercih etmenizi öneririm . Taşlama gibi olmasın ama Prolific PL-2303 driver kullanılan dönüştürücülerde genelde bir sıkıntı yaşıyorum ( belki dökme PL-2303 'de olabilir yani Prolific firmasının sürücüsü kullanılıyor gibi gözüken ürünler olabilir . Prolific kötü demiyorum yani :) ) . Bazıları kısa bazıları uzun sürede kendini gösteriyor ama yaşanıyor genelde. Yok veri alma sıkıntısı veya gönderme sıkıntısı gibi . Bilmiyorum bana mı denk geldi tüm sorunlar ama ben pek memnun değilim açıkçası ...

İyi çalışmalar , saygılarımla ..

guest

Alıntı yapılan: polleme - 29 Kasım 2013, 14:58:16
Bimel'den aldığım Digitus modelleri sıkıntısız. Windows 7-8 çalışıyor. Bazı modellerde Win 7-8 uyumu yok, geçmişte başıma gelmişti. Dikkat!

bu bimel dediğiniz  site nasıl bişey ürünlern fiyatı yazmıyor dün akşam baktım ayar oldum .... >:(

mesaj birleştirme:: 29 Kasım 2013, 17:43:52

Alıntı yapılan: serhat1990 - 29 Kasım 2013, 15:44:31
Merhabalar @polleme hocam'a katılıyorum . Ayrıca diğerleride kullanılabilir sadece içinde ft232 sürücüsü bulunan modelleri tercih etmenizi öneririm . Taşlama gibi olmasın ama Prolific PL-2303 driver kullanılan dönüştürücülerde genelde bir sıkıntı yaşıyorum ( belki dökme PL-2303 'de olabilir yani Prolific firmasının sürücüsü kullanılıyor gibi gözüken ürünler olabilir . Prolific kötü demiyorum yani :) ) . Bazıları kısa bazıları uzun sürede kendini gösteriyor ama yaşanıyor genelde. Yok veri alma sıkıntısı veya gönderme sıkıntısı gibi . Bilmiyorum bana mı denk geldi tüm sorunlar ama ben pek memnun değilim açıkçası ...

İyi çalışmalar , saygılarımla ..

eyvallah saolun ...
bende mühendis bir abime sordum anakarta takılan karta gerek yok diyor aynı şekilde kullanıyormuş vatan bilgisayardan usb li çevirici aldım diyor şöyle bişey nasıl olur acaba ?? 

http://www.vatanbilgisayar.com/digitus-da-70156-da-70156-usb-20-rs232(seri)-adaptor/productdetails.aspx?I_ID=22049

serhat1990

Digitus marka dönüştürücüler kaliteli ürünler . Bir arızasını görmedim , tabi ki karar sizin .  Hocalarımında bahsettiği marka digitus çeviriciler . Umarım işinize yarar ve sıkıntısız kullanım sağlar . İyi çalışmalar dilerim , saygılarımla ...

guest

Alıntı yapılan: serhat1990 - 29 Kasım 2013, 18:01:54
Digitus marka dönüştürücüler kaliteli ürünler . Bir arızasını görmedim , tabi ki karar sizin .  Hocalarımında bahsettiği marka digitus çeviriciler . Umarım işinize yarar ve sıkıntısız kullanım sağlar . İyi çalışmalar dilerim , saygılarımla ...

evet öeylede  çok pahalı .... :( 

guest

Alıntı yapılan: polleme - 29 Kasım 2013, 14:58:16

bimelden nasıl alışveriş yapıyorsunuz  ürün fiyatları yazmıyor ???

Ersin

Alıntı Yapbu bimel dediğiniz  site nasıl bişey ürünlern fiyatı yazmıyor dün akşam baktım ayar oldum ....
Bimel genelde toptan satış yapar , perakende satışı da var ama tel açıp sorman lazım.Vatanbilgisayar da bimel den aldığı digitusları satar.

guest

Alıntı yapılan: Ersin - 29 Kasım 2013, 19:43:46
Bimel genelde toptan satış yapar , perakende satışı da var ama tel açıp sorman lazım.Vatanbilgisayar da bimel den aldığı digitusları satar.

hımm anladım ....