Membran fiyatı hakkında

Başlatan Ramiz, 29 Kasım 2013, 21:26:58

Ramiz

Merhaba,

Yaklaşık olarak 30mm x 80mm boyutlarında elektronik butonsuz, kabartmasız sadece bir yüzü yapıştırmalı, diğer yüzü ise sudan ve nemden etkilenmeyecek şekilde baskılanmış membrandan 100 adet yaptımak istesem ortalama ne kadar öderim? (Tr firmalarına yaptırmak istiyorum)

İstediğim membran a bir örnek; (tam olarak benim istediğim gibisini bulamadım. Buton kısımlarının kabarık olmadığını hayaledin)
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

mistek

Film parası 200-300TL, Bıçak parası 75-100TL
Sonra kalitesine göre adet başına 1-10TL
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

Ramiz

Film parası?
Bıçak parası?

Şöyle yapalım. Eğer daha önceden böyle bir membran yaptıran olduysa(elektronik butonsuz, kabartmasız) fiyatını belirtsin, benim boyutlarım ile o boyutları karşılaştırıp, kabaca bir hesap çıkartalım.

mesaj birleştirme:: 29 Kasım 2013, 21:51:17

Mistek bu arada benim istediğim mebranın kağıttan bir farkı yok. Sadece membran malzemesinden yapılmasını istiyorum. Yüksekliğide 0.5mm olabilir. Çünkü çok yüksek olmazsa daha iyi benim için.

mistek

Alıntı yapılan: Ramiz - 29 Kasım 2013, 21:49:41
Film parası?
Bıçak parası?

Şöyle yapalım. Eğer daha önceden böyle bir membran yaptıran olduysa(elektronik butonsuz, kabartmasız) fiyatını belirtsin, benim boyutlarım ile o boyutları karşılaştırıp, kabaca bir hesap çıkartalım.

Film Parası: Sizin bu membranı yapmak için ve rengi için film dedikleri bişey var önce ona basıp sonrasında asıl membrana basıyorlar bunun için film parası alınıyor
Bıcak parası: Membranı tabakadan son şekli verecek şekilde kesmek için her kalıba özel bir bıçak oluyormuş bunun içinde ücret istiyorlar.

Benim bilgilerim biraz eski, yakın zamanda yaptıran varsa daha net bilgi vereceklerdir.
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

islergucler

mistek

Alıntı yapılan: Ramiz - 29 Kasım 2013, 21:49:41
Mistek bu arada benim istediğim mebranın kağıttan bir farkı yok. Sadece membran malzemesinden yapılmasını istiyorum. Yüksekliğide 0.5mm olabilir. Çünkü çok yüksek olmazsa daha iyi benim için.

Jelatin (folyoda olabilir) gibi bişeymi arıyorsunuz yoksa esnek plastik gibi olandan mı? Kalınlığı 0.1-0.2mm bişey

Ramiz

Alıntı yapılan: mistek - 29 Kasım 2013, 21:58:47
Jelatin (folyoda olabilir) gibi bişeymi arıyorsunuz yoksa esnek plastik gibi olandan mı? Kalınlığı 0.1-0.2mm bişey

Malzeme hiç farketmez. Esnesede olur, esnemesede.. Cihazı biraz yakışıklı yapmak için buna ihitiyaç duyuyorum. Yoksa dediğim gibi buton işlevi yok. Kabartması yok. Hiçbirşeyi yok. Sticker gibi..

Okan AKÇA

yapışkanlı asetat kagıdına renki lazer yazıcıdan cıktı alarak kullanabilirsiniz.Gerekirse üzerine bir tane daha boş yapıştırırsın

Ramiz

Alıntı yapılan: cyclone - 29 Kasım 2013, 22:06:59
yapışkanlı asetat kagıdına renki lazer yazıcıdan cıktı alarak kullanabilirsiniz.Gerekirse üzerine bir tane daha boş yapıştırırsın

Böyle olmaz. Kullanıcı el ile temas edeceginden, iki güne kalmaz üzerindeki yazılar deforme olur. Membran malzemesi şart. Tabiki kesilmeside.(Şekil 30mm x 80mm ama dikdörtgen şekilde değil)

mesaj birleştirme:: 29 Kasım 2013, 22:45:17

Alıntı yapılan: islergucler - 29 Kasım 2013, 21:57:01
Leksan bastırabilirsiniz.

Sanırım leksan etikette olabilir. Fiyatları hakkında beni bilgilendirebilirmisiniz ki?

OG

FORUMU İLGİLENDİREN KONULARA ÖM İLE CEVAP VERİLMEZ.

gtekdemir

Alıntı yapılan: OG - 29 Kasım 2013, 23:32:51
10 dk da fiyatı kendiniz alabilirsiniz,

http://www.vahitelektronik.com/tr/default.asp?nereye=altkategoriteksayfa&CatID=194&SubCatID=330

Bir tanıdığım buraya iş yaptırdı, pişman oldu. 100 adet tuş takımı basıldı 30 tanesi çalışmadı, bir o kadarı da yarım yamalak çalıştı. Sonra baya bi uğraştı ve bedelsiz olarak 100 tane daha yaptırdı fakat çok zaman kaybetti.

musti463

Daha dün er&bağ elektroniğe sipariş verdim.Teklif aşağıda

[IMG]http://i42.tinypic.com/29xvvya.jpg[/img]
Mustafa Emir SADE

alper06

Stil Elektronik ile çalışmıştım.
Ledli metal domlu etiket yaptımıştım 100 adet civarında.
Hiç hata veren olmadı.

Fiyatları yüksektir ama kalite iyidir.

Ramiz

Alıntı yapılan: musti463 - 30 Kasım 2013, 00:22:11
Daha dün er&bağ elektroniğe sipariş verdim.Teklif aşağıda

[IMG]http://i42.tinypic.com/29xvvya.jpg[/img]

Musti senin teklife göre 100 adette 150€ mu ödüyorsun?

Eğer öyleyse ve kabaca bir hesap yaparsak,

Senin membran ın alanı benimkisinden ((167*102)/(80*30)) = 7,0975 kat fazla. 100 adette 1.5€ istediklerine göre, 1.5/7 = 0.21€ ya mal olacak tanesi.

mesaj birleştirme:: 30 Kasım 2013, 11:28:22

Alıntı yapılan: OG - 29 Kasım 2013, 23:32:51
10 dk da fiyatı kendiniz alabilirsiniz,

http://www.vahitelektronik.com/tr/default.asp?nereye=altkategoriteksayfa&CatID=194&SubCatID=330

OG sitede seçim yapıp, fiyat teklifi alabileceğim bir yer göremedim?

engerex

Bıçak parası nedir böyle? Lazerde kestirsem 1/10'u tutmaz.