Bedava ARM ve gömülü sistem kursu : teori + pratik deneyli, her ilde

Başlatan picusta, 01 Aralık 2013, 21:46:05

ArifAhmet

Yaşasın Open Source!

MC_Skywalker

Finite State Machine konusu detaylandırılacak

Alıntı Yap
What's new?
We will add new sections on data sheets, introduction to  C, and an advanced optional lab on the internet of things. We have expanded the help on the finite state machine lab. We will also structure the class in a less linear format, allowing students to jump around picking up concepts as they desire.

How will the Spring 2015 course be the same as the course run Spring 2014?

This course will be lab-based using the same Texas Instruments Tiva series TM4C123 LaunchPad and the set of extra components. Student must complete labs on the real board to achieve certification. We will continue to use the Keil development system, and students will first develop/test in simulation followed by testing on the real board. Nine of the 11 labs will be essentially the same; two labs will be upgraded and two new labs will be added.

pea

Bir de şu dersin devamı gelse. Arada sırada gerçekten güzel dersler çıkıyor ama devamı gelmiyor. Giriş dersi aldığımızla kalıyoruz.

unknownperson

Yeni konular eklenmiş derken eskilerde bir değişim bir eksilme yok değil mi ? Ben geçen sene anlayamamıştım bu sene dersini alıyorum okulda o yüzden burada da pekişsin istiyorum eksik bir konu olmayacak dimi ?

pea

Eksiği yok, fazlası var. Birkaç konu ve lab'ı daha düzgün hale getirmişler + internet of things bölümü eklemişler.

MC_Skywalker

Bende tekrar alamyı düşünüyorum bu sefer Verified Certificate seçeceğim.

mir_as82

Hocam bu sertifikanın faydasını gördünüz mü? Ben CV me yazıyorum ama kimsenin bunları sorduğu yok.

MC_Skywalker

Sertifikalara pek bakmıyorlar. Okuduğun okula bakıyorlar. 

pea

Alıntı yapılan: mir_as82 - 13 Kasım 2014, 11:31:27
Hocam bu sertifikanın faydasını gördünüz mü? Ben CV me yazıyorum ama kimsenin bunları sorduğu yok.

Benim CV'de 4-5 tane sertifika var. 3 4 mülakatta soruldu, dikkat çekiyor.
Ama sırf CV dolsun, dikkat çeksin diye uğraşmaya değmeyecek şeyler tabii ki. Biraz muhabbet, biraz da "bu çocuk bu işlere ilgiliymiş" izlenimi bırakmak gibi bir artısı var. İş tecrübesi, okul, askerlik durumu vs gibi şeyler daha önemli.

ArifAhmet

Alıntı yapılan: MC_Skywalker - 13 Kasım 2014, 11:34:43
Sertifikalara pek bakmıyorlar. Okuduğun okula bakıyorlar. 
Alıntı yapılan: pea - 13 Kasım 2014, 16:07:08
Benim CV'de 4-5 tane sertifika var. 3 4 mülakatta soruldu, dikkat çekiyor.
Ama sırf CV dolsun, dikkat çeksin diye uğraşmaya değmeyecek şeyler tabii ki. Biraz muhabbet, biraz da "bu çocuk bu işlere ilgiliymiş" izlenimi bırakmak gibi bir artısı var. İş tecrübesi, okul, askerlik durumu vs gibi şeyler daha önemli.
Hocam Türkiyeden bahsediyorsunuz değil mi? Yoksa yurtdışı mı?
Yaşasın Open Source!

mistek

Geçen yıl kursu takip edemedim bu yıl bende başlayacağım.

Kursa katıldıktan sonra Acayip faydalı oldu beni çok geliştirdi diyor musunuz? Beklentimiz ne olmalı?
boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

pea

Alıntı yapılan: ArifAhmet - 13 Kasım 2014, 19:54:30
Hocam Türkiyeden bahsediyorsunuz değil mi? Yoksa yurtdışı mı?

Evet Türkiye'deki birkaç büyük/orta ölçekli firmada başıma geldi.

Alıntı yapılan: mistek - 13 Kasım 2014, 20:34:30
Kursa katıldıktan sonra Acayip faydalı oldu beni çok geliştirdi diyor musunuz? Beklentimiz ne olmalı?
"Ne öğrensem kardır" diye düşünmenizi öneririm. Finite State Machine, ARM register bazlı programlama, C'de bit işlemleri konuları benim için acayip faydalı oldu diyebilirim.

MC_Skywalker

Bu seneki kursta işin içine WiFi de dahil oluyor. CC3100 Booster Pack kullanılarak 16 bölümde konu işlenecek opsiyonel olarak Tiva C kit'in yanına lamak isteyenler için;

https://store.ti.com/cc3100boost.aspx

MC_Skywalker

SONUNCU