Bedava ARM ve gömülü sistem kursu : teori + pratik deneyli, her ilde

Başlatan picusta, 01 Aralık 2013, 21:46:05

yilmaz_kk

İyi akşamlar arkadaşlar,
Lab11 de şöyle bir hata alıyorum .Daha önce forumda da göremedim;

Start grading Lab 11
- Error in grading program, reset computer and try grading again

Çözümü olan?

MC_Skywalker

Course info kısmında bazı hataları için güncellemeler yayılnlandı onları indirip kurun.

yilmaz_kk

İyi akşamlar arkadaşlar;
Lab 11 için com portu açamadım. Bilgisayarımda aygıt yöneticisinde de göremiyorum. Win7 Gizli aygıtları göster seçeneğinden de açtım ama nafile. Aşağıdaki hatayı alıyorum. Önerisi olan?

MC_Skywalker

Aygıt yöneticisi(Device Manager) kısımında görünen COM numarasını programın COM menüsünden seçtiğinizden, kitinizi taktığınız USB portunun çalıştığından emin olun. kitinizi USB3.0(mavi) portuna takmadığınızdan emin olun.

MC_Skywalker

mir_as82

Hocam bu sertifika yi CV mize eklerken ne yazip ekleyelim sizce?

İkinci olarak benim isimim ve soyismim yerine username im gözüküyor, az önce gerçek ismimi ve soyismimi yazdim
Acaba sertifika da değiştirirler mi?

pea

Tüh, sertifikada notumuz yazmıyormuş. Sadece "geçer not" diyor.

@mir_as82
Ben ""6.01x Embedded Systems Shape the World" dersi sertifikası" diye yazıyorum. Bazen de "edX platformunda xxx okulu tarafından verilen yyy dersi sertifikası" yazıyorum.
Büyük olasılıkla değiştirmezler. Contact Us bölümünden şansınızı deneyebilirsiniz.

digi_micro

Alıntı yapılan: pea - 23 Mayıs 2014, 19:54:58
Tüh, sertifikada notumuz yazmıyormuş. Sadece "geçer not" diyor.

@mir_as82
Ben ""6.01x Embedded Systems Shape the World" dersi sertifikası" diye yazıyorum. Bazen de "edX platformunda xxx okulu tarafından verilen yyy dersi sertifikası" yazıyorum.
Büyük olasılıkla değiştirmezler. Contact Us bölümünden şansınızı deneyebilirsiniz.

Not yazmıyor ancak kursu, eğer yüksek dereceyle bitirdiyseniz, sertifikanın sol üst BÖLÜMÜNDE  büyük harflerle "HONOR CODE CERTIFICATE" ifadesi bulunuyor

picusta

Alıntı yapılan: digi_micro - 27 Mayıs 2014, 10:17:36
Not yazmıyor ancak kursu, eğer yüksek dereceyle bitirdiyseniz, sertifikanın sol üst BÖLÜMÜNDE  büyük harflerle "HONOR CODE CERTIFICATE" ifadesi bulunuyor
Bir yanlislik olmasin. Honor code certificate, honor code'u kabul etmislerde bulunuyor.
Yüksek puanla bitirince mail ile baska bir belgenin linki veriliyor, o belgede örn su yaziyor :
Dear xxx xxx ,
Congratulations on completing BerkeleyX's CS188.1x: Artificial Intelligence!
This letter is to acknowledge that you scored more than 80% of the possible points,
achieving distinction in the course.

mir_as82

Alıntı yapılan: picusta - 27 Mayıs 2014, 11:57:14
Bir yanlislik olmasin. Honor code certificate, honor code'u kabul etmislerde bulunuyor.
Yüksek puanla bitirince mail ile baska bir belgenin linki veriliyor, o belgede örn su yaziyor :
Dear xxx xxx ,
This letter is to acknowledge that you scored more than 80% of the possible points,

Hocam bunun gibi bir mail gelmedi bana. Sadece sertifikanın pdf çıktısı var. Sertifikada bahsettiğiniz şekilde bir ibare yok. Ayrıca şuana kadar yazdığınız gibi bir mail de gelmedi. Bu sertifika CV de iş yapar mı?

picusta

Biraz sabredin. Bu distinction sertifikanin üzerinde bulunmuyor.
Ayri bir doküman, mail ile gelmesi bir iki ay sürebilir (%80'den fazla puan aldiysaniz).

digi_micro

"
Alıntı yapılan: picusta - 27 Mayıs 2014, 11:57:14
Dear xxx xxx ,

Hocam yanlışlık var mı bilmiyorum. Benim kursu bitirme notum 100 sertifika için para da vermedim. Bana gelen pdf sertifikada HONOR CODE CERTIFICATE yazıyor.

picusta

Yanlislik dedigim sertifika'da honor code yazmasi degil,
honor code ile puan arasinda ilsiki kuruldugu için dedim.
Honor code'u kabul edilenlerde bu ibare var.
Yüksek puani alanlar için distinction mail'i gelecektir.

pea

Hani bizim distinction?
Hala gelmediyse artık gelmez herhalde  :-\

MC_Skywalker

2015 te yenidenbaşlayacak kursa yeni kunular ve 2 yeni lab eklenmiş.