Lojik analizör tavsiyesi

Başlatan armas, 10 Aralık 2013, 10:04:46

armas

Merhabalar;

Şirkette RFID uygulamaları için bir kaç çalışma var.Çalışma frekanslarımız 13.56 mhz ve 2.46 ghz.60 civarı kanal işimiz görür gibi.Tetronix ve agilent  Firmaların ürettikleri analizörlere baktım pahalı geldi.Sizin önerebileceğiniz lojik analizör var mı?Ve alırken çalışma frekanslarımızı da göz önunde bulundurursak nelere dikkat etmeliyim?

Ersin

Spectrum analyzer olmasın o.
Birileri satiyor idi sanırım , eskici dükkana bir göz at

armas

spectrum analizör network analizör sınıfında faz hakkında bilgi verir.Lojik analizör haberleşme vs protokollerinde bilgilerin analizlerini yapmak için kullanılır.Ve hata ayıklamayı bayağı basitleştirir.

Ersin

Alıntı YapÇalışma frekanslarımız 13.56 mhz ve 2.46 ghz
Burda frekans belirtmişin  otomatikman akla spectrum analyzer gelir, neyin protokolunu  belirtmemişsin yada data dinleyecem dememişsin.RFID için demişsin ,anten frekansı 13.56 diye spi ( genelde spi olurlar ) data tarafı da 13.56 dır anlamına gelmez, örnein mfrc531 yanlış hatırmalıyosam max 848 kbit/s idi.
2.46ghz tarafında da tahminim rf iletişim i olan nordic tarzı bir içip için diye düşünüyorum orda da rfid de gibi 2.46 değildir.

Soruyu daha düzgün bir şekilde sorarsan daha net cevaplar alırsın.

armas

Evet haklısınız ersin bey.Zaten daha önce kullanmisligim yok .soruyu yanlış tarafından sormuş olabilirim.veya ne gibi bilgiler verilebilir onu da kestiremiyorum şimdilik.onun için sorunun sonunda nelere dikkat etmemiz gerektiğini sordum.yorumlar yine gelmeye devam etsinde bende gidişata göre nerelerde kullanacagi hakkında bilgiler veririm.