C# yazdığım programı isis similasyonunu yapabilirmiyiz ?

Başlatan bbs2006, 10 Aralık 2013, 20:24:37

bbs2006

Merhaba
c# programında yzdıgım programı proteus porgramının isis de similasyonunu yapabilirmiyiz. örnek. c# seri port programı yazdık similasyonun proteus programında yapmak istiyorum. c# veri gönderdiğim zaman proteusda led yakacam. seri portta

selimkoc

Elbette bu mümkün. sample (örnek) dosyalaradan termecho.dsn böyle bir similasyon uygulaması. COMPIM similasyon elemanı seri iletişim için kullanılır.

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: selimkoc - 10 Aralık 2013, 22:07:51
Elbette bu mümkün. sample (örnek) dosyalaradan termecho.dsn böyle bir similasyon uygulaması. COMPIM similasyon elemanı seri iletişim için kullanılır.
Dediğinizi daha önce denemiştim, ne kendi yazdığım programlarda ne de hazır terminallerde sanal port olarak görükmüyor. Yani bağlanabilmek için com port listesinden seçmek gerekiyor ancak hiç bir port bulunamıyor. ISIS ile bunu yapabilmek için isis'in sanal port oluşturması gerekiyor bir şekilde. ISIS 7 de denedim böyle birşey yok. 8 de belki vardır ama bilmiyorum.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

subram

@meftun ISIS'de Virtual USB'yi kurdun mu?
http://www.elektronark.org  Türkiyede Elektronik Kültürünü Değiştirmeye Geliyoruz

barisertekin

ErsinErce

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: subram - 10 Aralık 2013, 23:44:17
@meftun ISIS'de Virtual USB'yi kurdun mu?
Kurmadım hocam, seri port için işe yarıyor muydu Virtual USB?
Alıntı yapılan: ErsinErce - 11 Aralık 2013, 00:10:05
www.google.com.tr/search?q=virtual+serial+port
Hocam diyelimki 3 tane sanal port açtık, isiste hangisini kullanacağımıza dair bir ayar var mı?

speak48

üniversitedeyken
http://www.eltima.com/products/vspdxp/ ile
matlabla proteusu haberleştiriyorduk.

ErsinErce

Alıntı yapılan: meftun - 11 Aralık 2013, 00:21:38
Kurmadım hocam, seri port için işe yarıyor muydu Virtual USB?Hocam diyelimki 3 tane sanal port açtık, isiste hangisini kullanacağımıza dair bir ayar var mı?

compim e sağ tıklayıp ayarlarına girebilirsin

Gökhan BEKEN

Alıntı yapılan: selimkoc - 10 Aralık 2013, 22:07:51
Sanal port açınca , örnekteki uygulama ile başarılı bir şekilde çalışıyor.
Teşekkürler...

Recep METE

Hocam "termecho.dsn "  sample(örnek) dosyasını nereden bulup indirebilirim.İnetrnette araştırmalarımda bulamadım.Yardımlarınızı bekliyorum.
printf(lcd_putc,"\f  Ne kadar okursan oku, bilgine, yakışır şekilde davranmıyorsan cahilsin demektir.  \n   semfero");d

nazim

Proteus 7 Professional\SAMPLES\Interactive Simulation\COMPIM Demo

bbs2006

merhaba
c# programında yazılmış bir seri iltişim programı var. aynı zamanda proteus prograda var. c# programında veri gönder dediğim zaman seri port bulunamadı mesajı va. proteus programındaki compım kullnıyorum. usb virtual termianlide kurum ama proteus programıyla iletişem geçemiyorm. yardımcı olursanız sevinirim.

Emre005

Hocam virtual termianlinde oluşturduğunuz sanal portlarların bir tanesini ile c# programı ile bağlanın diğerinede proteusta com-pimden seçin.Haberleşme hızlarınıda ve diğer ayarlarıda yaptığınızda haberleşmeniz gerekiyor.

bbs2006

virtual terminalde port seçimin naıl yapmam lazım