Xilinx Spartan 3A/3E Starter Kit External Adc Kullanma

Başlatan electrocom, 13 Aralık 2013, 15:57:49

electrocom

Herkese merhaba,
Spartan 3A starter kit üzerinde çalışmaktayım ve bu kit ile adc örneği yapmak istiyorum.Starter kit üzerinde iki kanallı LTC 1407 adc var.Ancak ben başka bir adc kullanmak istiyorum.Bunu nasıl gerçekleştirebilirim.Bu konu üzerinde çalışan birileri yardımcı olabilir mi? Örnek kod varsa sevinirim.
İyi çalışmalar.

speak48

ilk önce kullanacağın adc yi şeçmen gerekir.
anolog device sın iyi adc leri var bi incele

electrocom

Öneriniz için teşekkür ederim analog devices adclerini inceledim.Ancak sorum genel olarak fpga ile adc kullanımı yönünde,yani şimdilik 8 bitlik adc ile fpga kullanmak istiyorum.Bunun için mcp3208 adcsini düşündüm.Bu konuda adc seçimi fark etmez genel mantık olarak adc kulanımını öğrenmek istiyorum.Bu konuda benzer proje yapan arkadaşlardan tavsiye alabilirsem sevinirim.İyi çalışmalar.

speak48

LTC 1407 mcp3208 den 15 kat daha hızlı bir adc neden onu kullanıyorsunuzki.
mcp3208  için fpga kullanmayada gerek yok herhangi bir mikrodenetleyicinin adcsi ilede ilede aynı işi görürsün.

Ersin

Kartın üzerinde adc var    üzerindeki adc ile ilgili sürü ile örnek var, niye kendine ek iş çıkarıyorsun.
Bir tek adc den önce pga mevcut, onun ayarını yapman gerekecek ki onun da örnekleri mevcut.

Google a  adc vhdl    yaz sürü ile örnek bulursun.

electrocom

tekrar merhaba,kartın üzerinde adc olduğunu biliyorum ve o adcyi kullanabiliyorum zaten.İleride 24 bitlik adc kullanacağım.Boardun üzerinde 14 bitlik adc mevcut.Başlangıç olması açısından mcp3208 dedim.Amacım sadece external bir adc kullanmak ve bunu yaparken de spi haberleşmesini pekiştirmek.Tekrar önerileriniz için teşekkür ederim.