Windows 8 yüklü bilgisayara windows 7 kurmak.

Başlatan t2, 13 Aralık 2013, 21:05:15

t2

Windows8 i pek sevmesem de, ileride lazım olur, şimdilik başka sabit disk ile windows7 kurar kullanırım düşüncesiyle i7 işlemcili notebook aldım. bilmemkaçıncı nesil 8 çekirdek gibi.  2. el ve temiz, fiyat makul, Yenisinin yarı fiyatına yakın ödedim. garantisi olduğundan içim rahat.

Diski değiştirdim,  windows 7 64 bit sp1 kurdum.
Bazı sürücüler eksik. Notebook firma sitesine baktım, bu üründe Windows8  öneriliyor. test edilmiş diyor. windows 7 sürücüsü yok diyor.

Neyse donanımları tek tek ayıklayıp windows 7 64 bit sürücülerini bulmaya çalışıyorum.
fakat bazısı yok. en önemlisi  2GB ekran kartı windowsun kendi yüklediği  standart sürücü ile sıkıntılı çalışıyor. pencereyi sürüklerken  kesintili oluyor.

Bu bilgisyarda windows7 kullanırsam, performans gerektiren işlerde sıkıntı olacak.
Yeni donanım için,   windows 7 driver yok. henüz yapılmamış.

Yeni aldığım bilgisayar, işimi görmediğinden satmaya çalışacağım.

Özetle,  yeni bilgisayar almadan önce, eski Windows kullanacaksanız  sürücülerini kontrol etmek gerek.

MCansız

2 gb ekran kartı markası ney üretici firmasından indirin bulamadığınız driverlar için

örnek olarak ekran kartı için

http://devid.info/ sitesine girip resimdeki gibi

donanım kimliklerinden arama yapabilirsiniz emin olunki win 7 driverları kesinlikle vardır ve uyumsuzluk problemi yaşamazsınız öncelikle cipset driverlarını yüklemeyi ihmal etmeyin