Ar-Ge yaparak, yazılım geliştirerek ortaya konan buluşlara KDV yok

Başlatan papsukkal, 14 Aralık 2013, 14:29:57

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

XX_CİHAN_XX

Alıntı yapılan: mistek - 15 Aralık 2013, 01:08:32
Dün konuşuldu bu video sonra konu çöpe taşındı.

Konuyu açan olarak cevap hakkım doğduğu halde cevap yazamadan çöpe taşınması hiç hoş olmadı!
Tesadüfen gördüğüm bu video hoşuma gittiği için paylaştım. Paylaştım çünkü; Bilişim ve teknoloji ile ilgili görüş bildirirken "abur cubur" , "hikmetine fazla şeyapmamak lazım" gibi ifadeler kullanan bu kişi ne yazık ki bir bakan(!) Yani amacım Obama'nın konuşmasıyla bu kişinin konuşmalarını kıyaslamak değildi. Amacım daha ne kadar geride olduğumuzu bir kez daha espirili bir şekilde ifade etmekti. Amacım siyaset yapmak değil. Beni bilen bilir kaç senedir forumdayım siyası bir tane mesajımı bulamazsınız.
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

mcn

bu forumda siyasetle işimiz yok zaten hocam merak etmeyin.

Benimde amacım kesinlikle siyaset değildir sadece bu yollarda çok çile çekmiş biri olarak biraz olsun isyanımı dile getiriyor bu işlere girişeceklere de tavsiye olmasını istiyorum.

ancak bilinmesi gereken şu ki, bu devlet destekleri konusunda yapılması gereken şey, hayatını proje yapmakla yeni bir şeyler üretmekle geçirmiş adamları bu işin başına koymak gerek başka türlü düzelmez.
destekler konusunda seminerler duyurular yapılıyor istekli coşkulu fikri olan genç arkadaşlarımız atılıyorlar ve gerçekten prototip olarak ortaya bir şeyler çıkıyor ancak birde aşmaları gereken bu zihniyet çıkıyor karşılarına.
yaptığınız kritik diyebileceğimiz savunma sanayi, enerji sektörüne ait tüm kritik projelerin ülkemiz yararına kullanılabilmesi için bu kişilerin onayı imzası keyfinin olması gerekiyor.

Peygamberimiz s.a.v. de buyurduğu gibi, "İşi ehline bırakınız."

Bir diğer şarıl şarıl kanayan yaramız eğitim alanında da olduğu gibi, işin en başına şu kafada biri geçmesi lazım, yoksa aynı tas aynı hamam:

Salman KHAN'ın TED 2011 Konuşması

vaktiniz varsa mutlaka sonuna kadar izleyin.

ben de bu tarz konulara fazla girmezdim ama nolduysa bana, neyse daha fazla konuşmaya gerek yok, işimize bakalım daha çok değiştirmemiz gereken kafa var.
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

XX_CİHAN_XX

Kesinlikle öyle hocam. Değişmesi gereken çok kafa var...
Yirmi yaşındaki bir insan, dünyayı değiştirmek ister . Yetmiş yaşına gelince , yine dünyayı değiştirmek ister, ama yapamayacağını bilir.

olemiss

Alıntı yapılan: XX_CİHAN_XX - 15 Aralık 2013, 09:23:50
Konuyu açan olarak cevap hakkım doğduğu halde cevap yazamadan çöpe taşınması hiç hoş olmadı!
Tesadüfen gördüğüm bu video hoşuma gittiği için paylaştım. Paylaştım çünkü; Bilişim ve teknoloji ile ilgili görüş bildirirken "abur cubur" , "hikmetine fazla şeyapmamak lazım" gibi ifadeler kullanan bu kişi ne yazık ki bir bakan(!) Yani amacım Obama'nın konuşmasıyla bu kişinin konuşmalarını kıyaslamak değildi. Amacım daha ne kadar geride olduğumuzu bir kez daha espirili bir şekilde ifade etmekti. Amacım siyaset yapmak değil. Beni bilen bilir kaç senedir forumdayım siyası bir tane mesajımı bulamazsınız.
Video gayet güzeldi, teşekkürler.  Çarpıcı bir kontrast vardı.

Ayrıca evet, bu sitenin amacı siyaset değil, fakat siyasetten arınmış bir ortam mümkün değil, çünkü bizi en çok etkileyen şey siyaset.  Günlük hayatımızda etkileri var, ve ortalama bir vatandaş iseniz, etkilerin hemen hepsi de olumsuz.
Yazılım Mühendisi, Çevirmen.

olemiss

Alıntı yapılan: mcn - 14 Aralık 2013, 23:21:44
sana 100bin vericez tamam, bu makinaları alıcam tamam, 3 tane mühendis çalıştırıcam, tamam, alıyorum bak makinaları, tamam al, makinaları aldım işte faturası işte bu da makina, parasını alabilir miyim, yok alamazsın bu ay ödenek yok? Ne zaman olur? 6 ay sonra???EE para yoktu niye onayladınız?...bu süreçte de bide utanmadan proje denetlenmeye gelinir.

Süper yazmışsınız vallahi!  Denetleme için gelen hakemler ise ayrı bir alemdir.
Yazılım Mühendisi, Çevirmen.

papsukkal

Tamamıyla saf duygularla konu açmıştım. Arkadaş bu ne ya... Elektronik ile hobi olarak ilgilenince, ciddi hedefler olmayınca nelerin farkına varamamışım.

Benim anladığım birşeyler yapacaksan kendi kendine büyüyüp kendi göbeğini kendin keseceksin, kimseden medet ummayacaksın. Ve kimsenin vaadine güvenmeyeceksin...

arge_coder

yaptımda ne oldu aylarca patent alacam diye ter döktüm yedirmediler nerdeyse kaynak kodumu verecek duruma geldim ama uyandım vermedim arge marge hikaye paran varsa dayın varsa yaptığın icatla kazanırsın yoksa çalmaya kalkarlar..

t2

vaay kara şimşek:
Alıntı Yap..aracın 'Motor', 'Motoru çalıştır', 'Motoru kapat' komutlarıyla harekete geçtiğini belirterek, ayrıca deşifre sistemi ile de aracı çalıştırabildiklerini söyledi. "

hocam sizin algoritmayı Google çalmış galiba. bir çok kelimeyi tanıyıp arama yapıyor. tablete koymuş cebe koymuş. android içine gömmüş algoritmayı. hebelüp de şebelek de onu bile anlayıp yazıyor arama kutusuna yazarken.

bide şu var. araç sizi sesinizden tanıyor. uyanığın biri sesinizi kaydetti. siz "motor" diye bağırken. sonra başka zaman  sesi play yaptı. aynen sizin gibi konuşuyor kapılar açıl susam oluyor. algoritmaya bak. bu kısmı nasıl aşıyorsunuz? patent orada mı yoksa ?

frederic

Bana da bu işlerin içinde olmayan yakın çevrem haberlerde vs. görüp sürekli başvuru yapmamı istiyorlardı bu tarz kurumlara fakat nedense hiç içimden  gelmiyordu başvurmak ve hep erteliyordum. Tecrübeli arkadaşların yazılarını okuyunca her işte bir hayır varmış hakikaten dedim, boşuna üşengeçlik yaptım diye üzülmüşüm.