Robot Dragonfly

Başlatan Ramiz, 14 Aralık 2013, 19:09:43

Ramiz

The Robot Dragonfly

Hayatım boyunca böyle projeler üzerine çalışmak istiyorum.. :)
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

muhittin_kaplan

Böyle bir firma olsa kaç kişi (belki para almayacağını bile bile) benimle çalışmak ister.

mcn

istanbul da olsanız iş harici seve seve sizinle çalışırdım hocam
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

t2

Para getirmeyen iş, iş değildir. motivasyon eksik kalır. Belki başka motivasyon gerek, vatanı kurtaracaz, gariban ülkelere yardım edecez, suçluları yakalayacaz vs..

muhittin_kaplan

t2 konu öyle değil. yani parasız demiyorum.
düşün bir iş var. talep olacak mı bilemiyorsun. belki sermayeyi kediye yükleyeceğiz. gerçi her arz talebini doğurur ama talep doğana kadar...

mesaj birleştirme:: 14 Aralık 2013, 23:16:50

Alıntı yapılan: mcn - 14 Aralık 2013, 23:07:59
istanbul da olsanız iş harici seve seve sizinle çalışırdım hocam
aynı şehirde olmak şart değil. bir kaç projeyi inanın ülkenin 4 tarafındaki 4 kişiyle yaptık :D

mcn

Alıntı Yapaynı şehirde olmak şart değil. bir kaç projeyi inanın ülkenin 4 tarafındaki 4 kişiyle yaptık :D

iyiymiş :D

valla olabilir hocam, varsa aklınızda bişeyler görüşebiliriz. Çıkar mı bikaç kişi daha :)
www.teknikyazi.com --üşenme,erteleme,vazgeçme...

swearer

Alıntı yapılan: mcn - 14 Aralık 2013, 23:32:36
iyiymiş :D

valla olabilir hocam, varsa aklınızda bişeyler görüşebiliriz. Çıkar mı bikaç kişi daha :)

öğrenciyim ama getir götürcü olarak başlayabilirim ilk başta  ::)

mekallus

Hocam elektronik konusunda çok iyi sayılmam ama mekanik konusunda seve seve yardımcı olabilirim...

galenga

en başa yazın hocam , fikirler ve gönüller bir olsun yeter ;) öğrenme aşamasındayız ama yaparız inş. bişeyler .

Ramiz

Pcblerinide ben tasarlarım :) (Not: Bende şuan için öğrenciyim)

muhittin_kaplan

Konuyu bAşka Biryere Taşımak Gerek.

speak48

videoya aldanmamak gerek
kuş bakışı uçuşların bu aletle yapıldığını sanmıyorum.
gerçek uçuşunda ben sabit durabildiğini görmedim durabileceğinide sanmıyorum.
eger sabit duramıyorsan net görüntü alamazsın.

muhittin_kaplan

bende uçtuğunu düşünmüyorum.

mesaj birleştirme:: 15 Aralık 2013, 11:17:59

"Bilinen  Uçuş Kurallarına Göre ARI hayvanının Uçamaması Gerek" velhasıl arının nasıl uçabildiğini bilmiyoruz hala.

Ramiz

Slow motion Bee in flight (UltraSlo HD)

Festo - SmartBird

Ben bu tarz projelerin geleceğimizi belirleyeceğine inanıyorum. Dışı tamamen tüğlerle kaplı, kanat çırpabilen robotlar, böcek şeklinde uçabilen robotlar.. Bunlar geleceğin askeri ve savunma ürünleri olacaktır. Geri kalınmaması gerekir..

Kabil ATICI

uçabilir. Bu alet uçabilmek için önce ağırlığını kaldırmak için havanın bir bölümünü aşağı bir bölümünü geriye veriyor. (varsayılım 45 derecelik bir açı ile-45 derece burada sadece tahmini cismin ağırlığına göre değişebilir.)  Şimdi aleti arka bölümü 45 derece açı yapacak aşağı aşağı gelecek konumlarsak hava doğrudan aşağı doğru yönelecek.

Uçma
     ________ (cisim)

/             / hava akımı
hava akımı

havada durma
        /
      /  | hava akımı
    /(cisim)

| hava akımı

kanat çırpma hızını da cismi havada tutacak kadar ayarlandığında havada kalabılır.

Ama burada bunu yapıp yapamadığını söylemek zor çünkü sadece film. Görüntü dışında cisme bağlı ipi tutan biri de olabilir.
Birkaç tane gerçek görüntü ile desteklenmiş animasyondan oluşan bir filmi.
Kuç bakışı görüntüler gelecek planlarla ilgili gibi görünüyor.
Aletin plastik paçalarının kalıpları masa üstündeydi.
4 tane motor ile kanatlar kontrol ediliyor gibi görünüyor.
ambar7