Entegre tedarik şirketi temsilcilikleri(Far.nel, Di.gi.key); Fiyat teklifleri

Başlatan atioky_216, 17 Aralık 2013, 01:31:32

atioky_216

Merhaba arkadaşlar,
Hangi şirket olduğunu söylemeden bir sorum olacak.

Türkiye temsilciliğini alan firmanın sayfasından bilmem kaç dolar yada euro 'luk ürün alırsanız  şu katsayı ile çarpıyoruz demesine rağmen verdikleri katsayının çok üzeri ile çarparak fiyat teklifi göndermelerindeki amaç nedir?

Benim beklediğim fiyat şu iken: (İnternetFiyatı * ŞirketKatsayısı) * 1.18(kdvdahil)
Teklif edilen şu oldu:  (İnternetFiyatı * xXx * ŞirketKatsayısı) * 1.18(kdvdahil)       (xXx>1)

Bu davranışın sebebi nedir? Oysaki ürün fiyatlarında yazılı olan miktara bakıp o kadar hesap yaptığımızı muhtemelen biliyor olmaları gerekir.

NOT: İnternet adresinde Türkiye seçeneğini seçtim.

esensoy

Maalesef elektronikte böyle bir handikap var, ne kadar alırsanız alın adetler "k" ların (binlerin) altındaysa çok oynak fiyatlarla karşılaşıyoruz,
Her yere sorup en uygunundan almakta fayda var,
En tehlikeli an "zafer" anıdır.

islergucler

Toplam rakam düştükce bu tip işlerle zaman kaybetmemek için kar marjını artırıyorlar. çalışan sayısı az olugunda kaynakları daha çok kar edecekleri işlere yönlendiriyorlar.
Mesela dorukan 20tl altında sipariş almıyor artık.

Mnemonic

bende bu firmaların çoğu ile çalışıyorum ama hiç bu tarz bir olaya raslamadım.
acaba 50 dolar altı satın alma yapmış olabilirmisiniz ? o zaman genelde direk 20 dolar fark koyuyorlar

camby

Firma ismi vermeyelim,

Farnell siparişlerini direk farnell üzerindeki fiyattan satın alabiliyorsunuz , aracı fiyat koymuyor çünkü karını farnellden alıyor sizden değil.

Digikey'den alırken digikey fiyatı üzerinden aracı komisyon alıyor.

Digikey çok daha uygun orjinal fiyatta , komisyon geldiğinde de yine çok daha uygun.

Malzemeleri seçin aracıyla yollayın direk onlar ilgilensin.

Mnemonic

bende öyle yapıyorum zaten :)
farnelle hiç çalışmadım
digikey ve komisyon daha uygun oluyor
ayrıca oldukçada hızlı
her cuma günü yüklemeleleri var
bu hafta verdiğiniz sipariş haftaya çarşamba elinizde oluyor

mistek

boş işlerin adamı ---- OHM Kanunu: I = V/R ---- Güç Formülü: P = V*I = I^2*R = V^2/R

iruraz

Alıntı yapılan: mistek - 17 Aralık 2013, 10:34:53
Digikey için özelden o firmanın ismini söyler misiniz?

@Mnemonic, firma ismini genelden söylerseniz bizler için de faydalı olabilir.

camby

aslında özele de gerek yok reklam amaçlı değil...

Biz digikey'i ekom'dan alıyoruz. Ekom aynı zamanda farnell ve RS delivers da getiriyor. Malzeme bulamama sorununuz kalmıyor.

Digikey'in fiyatlar gayet uygun , makaralama işlemi de var çoğu malzemede. Zaten kargo/paket kalitelerini biliyorsunuz.

Bizim yerli firmalar da hala kaçak/sahte ürün karıştırsın araya.......

mesaj birleştirme:: 17 Aralık 2013, 10:43:38

Elimde 15-20 adet tamamı sahte opamp var. İç piyasadan alınmış.. İbret olsun diye sallandırıyorum ofiste : )

Mnemonic

evet bende Okomla çalışıyorum ve daha hiç sıkıntı yaşamadm
ne ürün kalitesi ne paketleme ne arıza digikeyin ürünleri kusursuz
detayl ıilgiyi aşağıdaki linkden alabilirsiniz
http://www.ekom-ltd.com/?p=distributor&cl=distributor&i=172

skara1214

Alıntı yapılan: atioky_216 - 17 Aralık 2013, 01:31:32
Merhaba arkadaşlar,
Hangi şirket olduğunu söylemeden bir sorum olacak.

Türkiye temsilciliğini alan firmanın sayfasından bilmem kaç dolar yada euro 'luk ürün alırsanız  şu katsayı ile çarpıyoruz demesine rağmen verdikleri katsayının çok üzeri ile çarparak fiyat teklifi göndermelerindeki amaç nedir?

Benim beklediğim fiyat şu iken: (İnternetFiyatı * ŞirketKatsayısı) * 1.18(kdvdahil)
Teklif edilen şu oldu:  (İnternetFiyatı * xXx * ŞirketKatsayısı) * 1.18(kdvdahil)       (xXx>1)

Bu davranışın sebebi nedir? Oysaki ürün fiyatlarında yazılı olan miktara bakıp o kadar hesap yaptığımızı muhtemelen biliyor olmaları gerekir.

NOT: İnternet adresinde Türkiye seçeneğini seçtim.
benim başımada  böyle birşey geldi yüksek ihtimallede aynı firma adamları uyardım fiyatı düzelttiler.
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

atioky_216

Yani bazılarını kafalarına göre yazmışlar zannetmiştim, başka kanallardan tedarik sebebi ile miktarlar yükselmiş, bazıları da bana göre nereden tedarik belli değil neden o fiyatı belli değil, nereden tedarik ettiği belli olsa da koduna göre kontrol edebilsek hiçbirisi yok, üstelik şu an bütçemiz yetseydi yaklaşık $1000 lık alım yapılacaktı.

Bu şekilde tedarik etmediğini düşündüğüm , en azından tedarik edeceği yeri ve kodunu (benim istediğim sitede olmayan ürünler için) bana gönderen görece daha iyi şirket ile çalışmak çok daha doğru geldi.

Zaten bütçeyi ucu ucuna tuturmaya çalışıyoruz, şok yaşatmaya kimsenin hakkı yok, en azından neden olduğunu anlamak için 100'e yakın ürünü tek tek incelemek hangisinin fiyatı değişmiş, aynı ürün mü yazılı diye güvensizlik vermeleri hiç doğru değil.

engerex

Ekom Future Electronics'ten malzeme getiriyor mu? Yada kim getirir?