Sizce hangi telefon

Başlatan guest, 17 Aralık 2013, 19:02:45

guest

bu ara yeni bir cep telefonu almayı düşünüyorum genelde S3 hoşuma gidiyor  dev ekranlı. fiyatıda düşmüş ama bazı  arkadaşlar general mobile al diye kafamı karıştıdılar acaba hangisini alsam ????

galenga

uğraşırım diyorsan nokia n9 ...

guest

Alıntı yapılan: galenga - 17 Aralık 2013, 20:02:36
uğraşırım diyorsan nokia n9 ...

uğarşırım derken ne anlamda ????

galenga

nokia n9 araştır anlarsın , n9 da meego işletim sistemi mevcut zamanında nokia ile intelin ortak yürüttüğü bir projede linux tabanına sahip bir işletim sistemi ile çıkan bir telefon fakat sonrasında uygulama ve güncelleme adına çok bir destek yapmadı nokia , nokia daki meego projesinde çalışan bölüm işten ayrılıp jolla yı kurdular , sailfish işletim sistemide temelinde meegoyu barındırıyor ikisi birbirine çok yakın özelliklere sahip , n9 dünya çapında seven gönüllüler uygulamalarını yazmakta ve paylaşmakta farklı uygulamaları yüklemek için linuxta falan uç birim açıp bazı kodlar girdiğin gibi telefonada aynısını yapıyorsun , istersen yolda giderken telefonda kendi uygulamanı yazıp çalıştırabilirsin gibi gibi ...

guest

galenga

n900 den başla araştırmaya maemo dan sonra n950 sonra n9 , kullanan çok kişi bulamazsın ama bilen bilir ... onun haricinda çokta kasmaya gerek altı üstü telefon , alo alo diceksin :)

engerex

S3 alsan 1100 TL ve ekran kırılsa 400 TL.
GMD alsan 600TL. Neredeyse ekran parasına.

guest

Alıntı yapılan: engerex - 17 Aralık 2013, 22:12:20
S3 alsan 1100 TL ve ekran kırılsa 400 TL.
GMD alsan 600TL. Neredeyse ekran parasına.

bu general maobil ın büyüklüğü nekadar s3 kadar var mı ekranı ??

engerex

Aynı. Performansta yakın sayılır.

guest

BEN DEV EKRANLI TELEFONLARI SEVİYORUM ...

CaFFeiNe

ben şu an xperia arc kullanıyorum memnunum ama artık kasmaya başladı (nede olsa 320mb ram var)
bir sonraki telefonum büyük ihtimal Optimus G Pro olacak, note 2 yi de inceledim bir tanıdığımda var o da güzel özellikle kalem muhabbeti fakat G Pronun ekranı manyak bişiy

pea

Android kurcalarım, her programını değiştiririm, launcher'dan girer kernel'den çıkarım diyorsanız GM alın.
Telefon amaç değil, araç diyorsanız üstüne biraz daha koyun, yazılımına güvendiğiniz telefonları alın.
Yeni Android sürümleri Galaxy S3, LG G2, Nexus 4 vs gibi telefonlara gelirken, GM ile XDA forumlarında başlık başlık gezersiniz.

Şu iyidir, bu kötüdür demiyorum. Her kişinin telefondan beklentisi, telefonun hitap ettiği kesim farklıdır diyorum.
Bana kalsa garantisi devam eden 2. el Nexus 4 ya da Galaxy S3 alırım 600-800TL civarına.

CoşkuN

Samsung Galaxy Note 2 var bende ve çok memnunum

Eren Eraslan

s3 telefonum ekranı paramparça oldu , 120 tl ye yaptırdım sorunsuz kullanıyorum.
insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

guest

bu gün akşam üstü  bir telefoncuya girdim general mobile  sordum pek satmadıklarını pek kimseye tavsiye etmediklerini söyledi adam aslında haksız da sayılmaz adı sanı duyulmamış bir şey samsung  veya nokıa kökllü firmalar bende s3 düşünüyorum ama  bilmiyorum birazda kurcalayacam ..