TFT 3.2" ekran koordinatlarını hızlı şekilde bulan pc programı var mı?

Başlatan MT, 23 Aralık 2013, 23:54:47

MT

Arkadaşlar 3.2" TFT dokunmatik ekranımı güzel bir şekilde sürmeyi başardım ama çizmek istediğim şekiller ve yazıların koordinatları sürekli manuel hesaplamak yerine , TFT ekran boyutunu seçebildiğimiz ve fareyle tıkladığımız 2 noktanın x1,y1,x2,y2 şeklinde koordinatlarını veren PC programı var mı?

Mikro C for Arm örneklerinde dokunmatik panel kütüphanesinde,TFT'de dokunulan yerin koordinatı geri döndüren fonksiyon var fakat ben C# form uygulaması gibi pc programı arıyorum.

Gerekli aramayı yaptım, ya yanlış şekilde aradım ya da gerçekten yok. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler. 

muhittin_kaplan

MT

Tek nokta olsa da olur tabi. Sadece çizgi, kare, dikdörtgen vb. çizerken 2 koordinatıda tek seferde alabilelim diye düşündüm.

Ersin

Hazır program var mı bilmiyorum ama şu şekilde yapabilirsin:
1. Ekran ebatlarını biliyosun bu ebatlara göre çerçeve, misal: 320x240 ta 80x60 lık bir çerçeve yaparsan be ekranın 1/4 u olur , bu şekilde kafadan hesaplayarak yaklaşık bir çerçeve boyutu çizebilirsin.Bu zor geliyorsa 2. yöntem daha uygun olacak
2.  Photoshop, fireworks ,coreldraw gibi programlarda 320x240 ekran çerçevesini çiz, daha sonra orda ne kadar büyük çerçeve, daire gibi şeyleri çizersin göz kararı , orda da zaten bunları ebatları ve koordinatları da görülür

MT

Photoshop vb. denenebilir teşekkürler. Bir C# arayüzü bulursam ya da yazmayı başarırsam paylaşacağım sizlerle.