Bu cihazlardan birini veya birkaçını kazanmak ister misiniz?

Başlatan Niyazi_SARAL, 25 Aralık 2013, 10:43:25

Niyazi_SARAL

Merhaba,

Çizgi Tagem ve www.mcu-turkey.com platformları için İngilizce'den çeviri yapacak arkadaşlar arıyoruz. Eğitim videolarına alt yazı hazırlıyoruz.  Hizmetiniz karşılığında dakikası US$ 2 baz alınarak kazanacağınız bütçeler ile aşağıdaki cihazlardan veya  http://market.cizgi.com.tr/ adresindeki sitemizden istediğiniz cihazları alabilirsiniz. İsteklilerin nsaral@cizgi.com.tr adresine başvurmasını rica ederim.

Analog Discovery™ USB Oscilloscope
•   2-Channel Oscilloscope
•   2-Channel Waveform Generator
•   16-Channel Logic Analyzer
•   16-Channel Digital Pattern Generator
•   ±5VDC Power Supplies
•   Spectrum Analyzer
•   Network Analyzer
•   Voltmeter
•   Digital I/O
•   Now supported by MATLAB / MATLAB student edition

http://www.digilentinc.com/Products/Detail.cfm?Prod=ANALOG-DISCOVERY

STM32F4DIS-EXT STM32F4DISCOVERY extension board
•   Base board
•   Micro SD Card™ slot
•   10/100 Ethernet with IEEE 1588v2 (RJ45 connector)
•   Connector for camera board
•   Connector for LCD board
•   Connector with UART, I2C, SPI, CAN, PWM and GPIOs
•   3"5 LCD board
•   Driving IC: SSD2119
•   Display format: 320 * 240
•   Color: 262K colors
•   Backlight: PWM control
•   Interface: 16-bit 8080 parallel system interface
•   Touch screen: 4-wire resistive touch screen
•   Camera board
•   Signal system: CMOS 1.3 Megapixel
•   Resolution: Up to 1280 * 1024
•   Supports still photos
•   Frame rate: 15 fps for SXGA, 30 fps for VGA and CIF.
•   Wi-Fi board
•   2.4GHz IEEE 802.11b/g/n
•   Support AP/STA Dual mode
•   Built-in TCP/IP Stack, HTTP, DHCP, DNS and Web Server
•   Support WPA/WPA2 PSK security
•   Wi-Fi SN8200 module: chipset: Broadcom BCM43362 and STM32
•   Host Interface: UART, SPI Interface & Standalone
•   Other Interface: GPIO, ADC, DAC, I2C
•   JTAG Interface for Debugging
•   Power Options:- 5V Power Jack- Mini USB Plug

http://www.st.com/web/catalog/tools/FM146/CL1984/SC720/SS1462/PF255417

Altera DE2-115 (Academic) veya istediğiniz FPGA platformları http://market.cizgi.com.tr/product/education?m=11

"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

MC_Skywalker

Çevrilecek örnek örnek bir döküman rica edebilirmiyim. Yeterliliğimi sınamak için. 

Niyazi_SARAL

Bazı sorulara cevap vermek istiyorum:

Alıntı Yap1- Dakikası 2 USD ne demek? Bunu nasıl ölçeceksiniz? Yani yazı ücretlendirmesi nasıl yapılıyor?

Çevirisi yapılacaklar video eğitimleri. Genellikle Gömülü Sistemler, Java ve Developing iOS 7 Apps for iPhone and iPad üzerine. Videonun her dakikasına US$ 2 ücret veriyoruz. Aslında bütçe veriyoruz karşılığında siz ürün alıyorsunuz. Örneğin bu USB Osiloskop yaklaşık 100-150$ Kabaca 1 saatlik çeviri demek...

Alıntı Yap2- Çevrilecek yazıyı nasıl gönderiyorsunuz ve ben size onu nasıl iletiyorum?

Videoların İngilizce alt yazısı var. Olmayanların da YouTube kullanarak nasıl alınacağını öğretiyoruz. .SRT dosyaları olduğundan zamanlama problemi pek olmuyor.

Alıntı Yap3- Gönderdikten sonra çevirinin bitmesi için tanıdığınız süre nedir?

Sürede çok katı değiliz. Ayrıca videolar parça parça olduğundan daha çok yapabilene daha fazla video veriyoruz. Kabaca 1 haftada 1 saatlik videoyu İngilizce bilen herkes yapar. Hele konuyu biliyorsa...

Alıntı Yap4- Çevrilecek metin uzunluğu ne civarda? Bana örnek çevrilecek bir metin gönderebilir misiniz?

Denemek isteyenlere örnek video ve alt yazı sağlıyoruz. Doğrudan iletişime geçmelisiniz. nsaral@cizgi.com.tr

Alıntı Yap5- Çevirilerde şekil, tablo veya şema varsa/gerekli ise bunları da biz mi çizeceğiz?

Hayır bunları olduğu gibi bırakıyoruz. Video olduğu için gerek olmadığını düşünüyoruz.
"Eğitimli insanlar topluma borçludurlar. Bir işin nasıl yapılabileceğini biliyorken bir başkasının yapamadığını görüp susmaları kendilerini yetiştiren o topluma ihanettir."  Bilgi paylaştıkça çoğalır

polleme

Bir tane örnek link alabilir miyiz?

mesaj birleştirme:: 25 Aralık 2013, 13:16:46

Bir de yapılacak şey, İngilizce olan video altyazılarını Türkçe'ye çevirip size göndermek diye algıladım.

pea

Bir adet mailiniz var benden.
USB osiloskopta gözüm var  8)

MC_Skywalker

Niyazi_SARAL

Arkadaşalr lütfen e-posta ile örnek isteyin. nsaral@cizgi.com.tr 

2014 Q1 için toplam çeviri süremiz kabaca 3,000 dakikadır. Herkese yer var ancak iyi İngilizce zorunludur.

cengav4r

Merhabalar Niyazi bey, dün mesaj atmıştım ama kadro dolmuş, eğer yer olursa banada bir sample video gönderin lütfen, iyi çalışmalar