Mekanik Tasarım Test programı

Başlatan fractal, 29 Aralık 2013, 16:14:51

fractal

Arkadaşlar discovery channel de bir programda görmüştüm adam mancınık yapıyordu.mancınığın tüm mekanik modelini basit bir  şekilde bir programda test edebiliyordu.nerde nasıl kaç newton vektörel olarak görebiliyordu.şimdi ben makine tasarlarken bazı hesapları bu programa yaptırmak istiyorum basitce makineyi programa tanımlayıp hangi şafta nereye ne kadar newton kuvvet düşüyor ona göre motor seçmek istiyorum.makine tasarımında otomasyon ekipmanlarını seçmekte tork hesabı çok önemlidir.dolaylı olarak cöznürlük ve hareket sınırlarını tanımlar..sorun bu programın adı nedir bilen varmı?
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

yldzelektronik

SolidWorksun bahsettiğiniz özellikleri olduğunu okudum.Ayrıca hocamdan da duydum.

Mekanik tasarım yaparken titreşimi, mekanik yorulmayı,Aşınma miktarını ve daha birçok detayı sunuyor.Ayrıca Auto Desk firmasının da benzeri ürünleri olduğunu staj yaptığım yerde gördüm.Ancak en doğru bilgiyi yine kendi web sayfalarından veya support kısmından alabilirsiniz diye düşünüyorum.
Kişinin başına gelen hayır Allah'tandır. Kişinin başına gelen şer nefsindendir. Nefislerimizle kendimize zulüm ediyoruz.

MC_Skywalker

pea

Dediğiniz gibi basit bir şey bilmiyorum, varsa ben de öğrenmek isterim.

Benim bildiklerim ise ANSYS ve CATIA'nın mekanik simülasyon modülleri var.
Ayrıca MATLAB üzerinde SimMechanics modülü de bulunmakta.

tekosis

bende izliyordum büyük ihtimal o program solid works. bu programda animasyonda yapılabiliyor.
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

fractal

solidworks olduğunu sanmıyorum çünkü az çok solidworks biliyorum mekanizma yapıp çalıştırabiliyorum hatta eksantirk parçaların eksenlerinide oluşturabiliyorum.ama bana solidin bir uygulaması gibi gelmedi.o programda bir çok değer girme penceresi vardı ve mekanizma cubuklarla temsil ediliyordu o ayar pencerelerinden onlarla ilgili değerler yönetiliyordu.programdaki eleman keçi sakallı acayip birydi eski silahları yeniden yapıyordu..
Restantum cogniscutur Quantum deligutur

tekosis

programın adı "dawincinin makineleri" olması lazım. internetten izleyebilirsen belki programı görebilirsin :)
İlim ilim bilmektir, ilim kendin bilmektir, sen kendin bilmezsin, bu nice okumaktır.

Windshair

solidworks dediğiniz gibi moment tork hesabı malesef yapmıyor. tasarım kolay ve detaylı animasyon yeteneği var sadece. ilgimi çekti muhakkak vardır öyle program ama adı ne araştıralım bakalım.