rs485 pic16f877 modbus haberleşmesi yardım :(

Başlatan chamakh48, 03 Ocak 2014, 17:53:06

chamakh48

Abilerim ablalarım o kadar çok araştırdım ki başıma ağrılar girdi artık bu konuda yardımcı olabilecek var mı? 1 master olarak kullanacağım 16f877 pic ile rs485 entegrelerini kullanarak, 2 adet slave olarak kullanacağım pic 16f877 lere veri göndermek ve led yakmak istiyorum hangi slave seçildiyse veri ona gitmeli pic c kullanmak istiyorum, araştırarak bulunmayacak şey yok biliyorum ama 2 gündür araştırmadığım yer kalmadı yada bu konuyu nasıl araştırmam gerektiğini bilmiyor olabilirim devre çizimini hallettim şükür, elinde bu konu hakkında pic c kod örnekleri olan yada bu konu hakkında bilgi alabileceğim link yollayabilecek bi    büyüğüm varsa çok mutlu olucam  :-\

skara1214

mesele rs485 ile data yollamakmı yoksa rs485 + modbusmu başlıkta modbus yazmıssın ama içerik yazında modbus geçmiyor.Modbus yoksa serdar çiçeğin cc s kitabını edin orada uarta bak çok kolay şekilde yaparsın
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

chamakh48

@skara1214, hocam öncelikle ilgilendiğiniz için teşekkür ediyorum, basitçe anlatmam gerekirse 3 pic entegresi 1i master, diğer 2si slave olmalı rs485 ile master pic den seçmiş olduğum slave pic de istediğim herhangi bi pindeki bi ledi yakmam yeterli hocam kod olarak bu kısmı öğrensem üzerine eklemeleri yapabilirim, bu konuda pic c kod yapısı hakkında bilgi verebilirsiniz çok memnun olucam saygılarımla...

chamakh48

@cyclone hocam ilginiz için teşekkür ediyorum algoritmasından çok örnek olabilecek kafamda şekillendirebileceğim bi pic c kod örneğine ihtiyacım var, yinede teşekkürler saygılarımla...

chamakh48

Bu konuda yardımcı olabilecek bi büyüğüm yok mu lütfen :(