Arduino Galileo Satılmaya Başlanmış..

Başlatan LukeSkywalker, 07 Ocak 2014, 20:21:23

Elektroemre

Board görsel olarak çok çirkin.

Multitask yapmak keyifli olur orası ayrı.
RAM zaten paşalar gibi.

Görüntü işlemeyi falanda hap gibi library ile yaparlar arduinocular bununla.

LukeSkywalker

Kutulamadaki kalite üst düzey. Kartı kutudan çıkartırken intelin bilindik müziği çalıyor...
Unboxing Intel Galileo

Firzen

Ben satın Aldım bir tane.
Mouserin Türkiye distrübitörü Trec Elektronikten aldım.

Aralık sonu demişlerdi yetişemedim ocak sonuna yetiştim bende ocak sonlarında doğru gelecek.
Kararsız...

krmtpc

Bu ürünün Arduinodan farkı ne arkadaşlar ? 
Arduino arayüzünü mü kullanıyor bu ürün de ?

Firzen

Bir kaç nedeni var aslında
1- evet arduino sistemi gibi programlanabiliyor
2- intel uzun zamandan sonra ARM karşı ARM  gibi çalışan bir işlemciyi geliştiriciler için sundu
3- Yochto sistemini daha iyi tanımak ve geliştirebilir ürünler elde etmek için piyasanın nabzını yoklamak
4- ilgi çekmek (Bu benim görüşüm sanırım atomdan bi b.k olmayacağını anlamışlardır umarım :D )

İlk 3 madde sitesinde geliştirme bölümünde yazan şeyler ve sunumlarında tabi.
Kararsız...

krmtpc

tutar mı dersiniz, ARM aldı yürüyor :D

LukeSkywalker

Arduino IDE tarafından destekleniyor gerbay hocam.  Yani diğer Arduinolara yazıldığı şekilde aynen buna da kod yazılabiliyor.

Firzen

Alıntı yapılan: gerbay - 08 Ocak 2014, 11:30:08
Bu boardun işlemcisi pentium 4 sınıfı bir işlemci, Arduino demek çok yanlış olur zaten. Arduino ile ilgili kısmı boardun üzerindeki pin header ların arduino shield lar ile uyumlu şekilde olması..

bunda windoze çalıştırmak güzel olur aslında..

Hocam ben Beagebone Black üzerine windows kurdum resmi sitesinden Windows 7 CE  indirilebiliyor.
Bunda gelince asıl merak ettiğim YOCHTO sistemi işlemci hızı 400MHz olmasına rağmen 1GHz olan ARM CORTEX lerden daha hızlı ve verimli çalıştığı söyleniyor bakalım gerçekten doğru sistem testi ve CV çalışmak için sabırsızlıkla bekliyorum.

mesaj birleştirme:: 08 Ocak 2014, 13:22:18

Alıntı yapılan: krmtpc - 08 Ocak 2014, 01:20:38
tutar mı dersiniz, ARM aldı yürüyor :D
Hocam aldı yürüyorda yeni nesil Nokia Telefonlarda ARM değil Intel var dikkatinizi çekerim :)
Hem adamlar yürümese bile yürütürler gelirinin gerekirse bir ksımını sırf bu işin harcarlar yine yaparlar :)
Kararsız...

LukeSkywalker

Tutma meselesi tamamen fiyatına ve performansına bağlı.

picusta

Bildigin Pico-ITX anakart.
Tek özelligi var olan Arduino "shield" leri ile uyumlu olmasi.

Bu karti alip üzerinde Arduino IDE'si ile program yazmak biraz kisitlamaz mi ?
Kod kütüphanesi ne kadar zengin olacak ? Windows'un sundugu gelistirme ortamini Framework Vs. sunacak mi?

Windows XP Embeded yüklenirse güzel bir windows olur.
Rasperry Pi (veya baska sbc)/ Ardunio ikilisinden bikanlar için güzel bir alternatif olabilir.
Python script'lerini çalistirabilirmiyiz ? Node JS yükleniyormu ?

krmtpc

Ben bununla görüntü işleme projemi gerçekleştirebilirim o halde. Önerebileceğiniz örnek kod siteleri falan var mı ?