voltaj çoklayıcı yardım

Başlatan fryrmnd, 08 Ocak 2014, 15:22:51

fryrmnd

Arkadaşlar kolay gelisin. Bir voltaj katlayıcı yapmaya çalışıyorum. Aslına bakarsanız tam olarak hesabını kitabını bilmiyorum. Bir şemadan deneme yapıyorum.

LM10 un 6. bacağından max 3V alıyorum. Burda transistör ün osilasyon sağlaması gerekiyor sanırım. 
Trafo çıkışı 3 nolu bacaktan da 3 volt dc alıyorum.  Aslında burda AC bir işaret olması gerekiyor diye biliyorum. Yanlışım varsa düzeltir misiniz?

Şema bu haliyle çalışır mı? 1G ohm u henüz bağlamadım. Tam olarak kaç kez katlayacağım kesinleşince son kat üzerinden bağlıcam.

Teşekkürler.

fryrmnd

Günaydın arkadaşlar. Yukardaki devrede LM10 kısmını çıkardım. IRFZ44N ile sürmeye çalışıyorum.  Sinyal üretecinden 500KHz 8V(daha fazla çıkmıyor) genlikli kare dalga yolluyorum.  Akım başını alıp gidiyor. Bir kaç power transistör ile denedim transistörleri yaktım. Transistör ve mosfetleri düzgün sürdüğümden emin değilim. Kullandığım trafo   http://eu.mouser.com/ProductDetail/Coilcraft/LPR6235-253PMLB/?qs=sGAEpiMZZMv0IfuNuy2LUT38VLEmlpxJHApqxE0G6ZA%3d

1:10 ve  1:20 lik olanlardan var elimde. Secondary de çekiceğim akım 10mA i geçmez.  Almak istediğim gerilim 75-100 V arası. Yani primary yi 5-10V ile sürmem lazım. Trafo bu iş için uygun değilmidir. 100V  500KHz ac sinyal nasıl üretebilirim. Pille çalışıcak bir uygulama yapmam lazım. Yol gösterebilir misiniz?