keil-header dosyaları

Başlatan Gökhan BEKEN, 09 Ocak 2014, 10:42:46

Gökhan BEKEN

Mplabx'de source file ve header file kısımları ayrı ayrı iken, (yıllardır bu sisteme alıştım)
Keil'daki sistem farklı. LED.c dosyasının altında galiba onun çağırdığı header'lar listeleniyor. Kodlara baktığımda sadece "STM32F4xx.h"
ve "LED.h" dosyalarını çağırıyor, ancak tahmin edersem diğer dosyalarıda bu kütüphaneler kendi içlerinde çağırıyor. Tahminim doğru mudur?
Alışkın olduğum şekle çevirmek mümkün müdür? Hangisi daha iyidir. Aydınlatan olursa sevinirim.
Görseller:

Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

MC_Skywalker

Keil de bağımlılıkları listeliyor. kod takip kolaylığı açısından. başka dosyadan  çağırdığınız fonksiyonu hızlıca görebilmek için iyi bir yaklaşım.

Gökhan BEKEN

Mplabx'te  o olayı şöyle yapmışlar, "acaba nerde, nasıl tanımlanmış bu?" diye merak ettiğimiz fonksiyonun veya değişkenin, üzerine gelip ctrl+mouse_sol_tık yaptığımızda o şeyin ilk tanımlandığı yere götürüyor.
Özel mesaj okumuyorum, lütfen göndermeyin.

strom

Hazir yeri gelmisken keilde dizin icinde dizin olusturamiyor muyuz? Mesela mplabxte header files icerisinde zigbeeres isimli baska bir dizin olusturulabilmis. Bunu keilde nasil yapariz?