STM32F407-MikroC Kitabı Çıktı...

Başlatan LukeSkywalker, 17 Ocak 2014, 18:39:55

Erhan YILMAZ

Alıntı yapılan: Ramiz - 18 Ocak 2014, 13:58:00
Keil ile st kütüphaneleri kullanmanın, cmcis kullanmanın, mikroC kullanmaktan bir farkı olmadığını düşünüyorum.

-Eğer, mikroc haricindekiler açık kaynak kodlu bahanesini sunarsanız,

Kütüphane ile yazılım geliştirmeye alışmış adam, O kütüphanin içersini açıp, değişiklikler yapamaz.. Pwm1_set(); diye komut yazan adamın, işlemcinin registerlarını kontrol etmeyi becerebileceğini düşünmek saflık olur.

Ben mikroC yi klasmanında iyi buluyorum. Oyuncak değil..

Bahane sunmuyorum fikir belirtiyorum. Ne istiyorsan onu kullan.

kemalserkan

hayırlı olsun hocam,isteyelim orhan hocamdan kitabı

OM

Yazarları da burada sanırım hayırlı olsun ellerinize sağlık. Umarım ARM programlamaya başlamak isteyen Türkçe  kaynak bulamayanlar için teşvik edici ve faydalı olur.  :)

camby

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 18 Ocak 2014, 15:21:16
ben hepsinin birer kazanım olduğunu düşünüyorum.
Orhan Hocaya Selamlarımı İletirim Bu Vesileyle.
Evet bence de , uzun süredir keil ve STM kullanıyor olmama rağmen, kitabı merak ettiğim için alacağım.

Tebrikler.

LukeSkywalker

serhat1990

Bende sipariş verdim . Elimizin altında bulunması gereken her zaman başvurulacak  bir kaynak olacağa benziyor.

@LukeSkywalker ve @selimkoc Hocam emeğinize sağlık. Uzun zamandır beklenen bir kaynaktı . Umarım çok faydalı bir kaynak olacaktır. Saygılarımla ...

diot

Ben sipariş verdim bakalım içerik nasıl. Elimizde kaynak bulunsun hemde yazan arkadaşlara destek olsun. İçinden bilmediğimiz bir şey çıkarsa bu da bizim kazanımımız olur düşüncesindeyim.

muhittin_kaplan

kitaptamı geçiyor, taktir ettim.

selimkoc

Evet kitabın teşekkür bölümü. Kitap picproje.org'un değerli katkılarıyla şekillendi.

LukeSkywalker

Foruma teşekkür edilmese olmazdi, kattiklari ve baskalarina katki saglamaya sundugu imkan gözardı edilemez.

camby

Elinize sağlık, yararlı olacağı kesin. Devamı da gelir umarım.

respected

Hocam teşekkür ediyorum. Düşüncelerinize katılıyorum. Ülkemizin sizin gibi düşünen insanlara çok ihtiyacı var.

frederic

Kitapra mcu registerlarıda anlatılıyormu acaba inceleyen oldumu?

kantirici

Bende o niyetle aldım, ve önceki sayfada da registerlerin anlatıldığı görülüyor.

Alıntı yapılan: selimkoc - 18 Ocak 2014, 14:26:16
[IMG]http://i41.tinypic.com/2s77whg.png[/img]