vista kurulu diskin icindeki dosyalara nasil erisebilirim?

Başlatan vedo35, 20 Ocak 2014, 11:40:10

vedo35

Arkadas laptobunu bana verdi vista komple gocmus. Yeniden kurulcak. Ben diski temizleyip formatlayip yeniden kurmak istiyorum. Bana yanliz icinde onemli resimlerim var onlari yedekle dedi. Bende elimdeki sata dan usb ye donusturen adaptor var birde harici  guc kaynagi. Benim laptoba dunun diskini bagladim diski  goruyorum diger kurulu  program ve dosyalarida ama kullanici kismindaki arkadasa ait masaustu, dokumanlar ve resimlere bakamiyorum. Bu kisma erisiminiz yasakli diyor bu sebeple o klasorlerin icini bos olarak goruyorum. Ama arkadasin resimleri o klasorlerde mevcut. Bu guvenligi asip o dosyalara erisme imkanim varmi? Yazilim v.s.. ( not: Benim laptopta windows 7 kurulu) Simdiden yardimci olacak arkadaslar tesekkur ederim.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

polleme

Böyle bir yasaklama olmaması lazım, aldığınız hatayı tam olarak belirtir misiniz?

vedo35

O klasore gelince bu klasore erisim izniniz yok diyor. ben devami tikliyorum ici bos.
Biliyormusun dedi, ben ne yaptiysam kader icabi yaptim dedi. Ben gene sustum.... Kimbilir sende belki kaderin memurusun vazifeni yapiyorsun dedi.

Maxim

hiren boot cd isminde bir cd var
bu cd den açar ve içerisinde bir sürü yardımcı programlar bulunur

bunu bir şekilde bulun ve makinayı cd den açın karşınıza yardımcı programların listesi gelecek
onların içerisinde disk - dosyalar ile ilgili bir program işinizi görecektir.

atomx

Yasaklı klasöre sağ tıkla özelliklerine gir güvenlik sekmesinden gelişmiş ayarlar butonuna tıkla dosya sahibini şuanki oturumunu yap uygula.
Windows 8.1 üzerindeyim diğer işletim sistemlerinde gidişhat aynı sekmeler farklı olabilir. internetten klasör sahipliğini değiştirme diye arıyabilirsin.
Hüseyin TECER

Tagli

Herhangi bir Linux dağıtımının CD'si (veya USB, farketmez) ile ulaşabilirsin.
Gökçe Tağlıoğlu

vedo35

Aksam bu dediklerinizi arastirayim insallah yapabilirim. Bu problemden daha oncede xp kurulu disklerde yasamistim ama uzerinde durmadim formatlayip gectim ama bu defa adam o fotolar bana lazim diyor.

polleme

Alıntı yapılan: vedo35 - 20 Ocak 2014, 13:36:40
Aksam bu dediklerinizi arastirayim insallah yapabilirim. Bu problemden daha oncede xp kurulu disklerde yasamistim ama uzerinde durmadim formatlayip gectim ama bu defa adam o fotolar bana lazim diyor.

http://www.ubuntu.com/download/desktop linkinden Ubuntu'yu indirip bir CD'ye yazdıktan sonra kurmadan boot ederseniz makina üzerindeki disklere erişebilirsiniz. En kolay yollardan biri bu.

Mr.Java

Ubuntu yüklenmesini bekleme 2 saat.Neticede sadece kurtarma yapacaksın Puppy Linux işini fazlasıyla görür.

vedo35

Arkadaslar biraz once hirens boot cd ile denedim documents and settings klasorune access is denied yani erizim engellendi deniyor ve icini bos gosteriyor.
Ubuntu yu download edem dedim 16 dolar para odemem lazimmis.
puppy linux tan bir sey anlamadim neredne indirecem kurmami lazim. Bende vaz gectim eli mahkum formatlayacagiz.

atomx

Ubuntuya para odemen gerekmiyor altta no thaks diye link olmali sen yinede su linke goz gezdir
http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc780020(v=ws.10).aspx
Hüseyin TECER

polleme

Ubuntu indirirken önünüze seçenekler geliyor. Herbiri 2 USD. Hepsini en sola çekip sıfır yaparsanız en altta download seçeneği geliyor. İstemezseniz para ödemek zorunda değilsiniz.