UYDU receiver tamir yardım (Güç katı)

Başlatan Maxim, 24 Ocak 2014, 12:28:06

Maxim

Alıntı yapılan: wanted0035 - 24 Ocak 2014, 19:00:34
hocam birde 220 fişinş ters çevirip denermisin, mantıksız gibi ama  merak ettim?

çalışıyor

t2

1-Şebeke giriş uçları arasına  böcek veya kıl gibi bir tel veya su damlası değmiş olabilir. bu yüzden o siyah leke oluşmuştur. Üzerinden elektrik geçince patladı sorun kalmadı diye düşünüyorum.

2-Veya bu soket içindeki iletkenler oksitlenmişti. direnç yerine geçti.  Ark yaptı. kara leke bu yüzden oldu.  sök tak yapınca oksit gitti, iletim sağlandı.

3-Ya da gerçekten yüksek gerilim geldi. Yağmur yağdı, şİmşek çaktı böyle oldu. Bu gerilim soket altında ark yaptı. varistörler gelen enerjiyi absorbe etti. Fakat enerji çok fazla olmadığı için patlamadı. Sadece devreyi korudu. Tehlike geçtiği için şimdi normal çalışıyor.

F.T

Hakk şerleri hayr eyler Zannetme ki gayr eyler Ârif anı seyreyler Mevlâ görelim neyler Neylerse güzel eyler.

z

Kartin arkasinda hic kararma olmadigina gore fabrikada test asamasinda kart patlamis ve leke olusmustur sonra da yeni karti takip piyasaya surmuslerdir. Kutuda iz oldu diye de kutuyu degistirmemislerdir.

mesaj birleştirme:: 25 Ocak 2014, 11:31:06

Bir zamanlar uydu alicisi 3 sene sonunda durup dururken calismamaya basliyor kapatip beklersem calisiyor tekrar bir sure sonra ayni durum olusuyordu.

En iri cipin sicakligi canimi sikti. Ustune PC anakartlardan cikma cip sogutucuyu egreti sekilde tutturdum bir de minik fan koydum. Sorun cozuldu.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

एक होना

@Z hocam dream box uydu cihazların da aynı sorun oluyordu 2. nesil klon cihazlarda. çareyi dediğiniz gibi yapılınca sorun düzeliyordu.