Keil 5.1 ' de Proje Oluşturma [ Video'lu anlatım ]

Başlatan camby, 24 Ocak 2014, 16:25:19

camby

Keil 4'de çalışırken library'lerin bulunduğu yolları bildiğiniz gibi options -> c/c++ sekmesi altından belirliyorduk. Proje de derlenirken aradıklarını bu yollardan buluyordu.

Şimdi 5.1'e geçtim , aynı mantık kullanmaya çalışıyorum daha hiçbir şey derleyemeden unknown hatası veriyor.

Alıntı Yapsystem_stm32f4xx.c: Error: C4065E: type of input file 'Library\STM32F4xx_DSP_StdPeriph_Lib_V1.0.1\Libraries\STM32F4xx_StdPeriph_Driver\inc' unknown

Ne yapmalıyım ?

respected

Hocam 5 te proje oluşturma 4 e göre biraz farklı. Bununla ilgili bir video yu youtube a yükledim.

Keil 5 ProjeOlusturma

camby

Video için teşekkürler , emeğinize sağlık.

Proje başında ilgili class'ları eklemek gerekiyormuş , aksi durumda gösterilen path'ları tanımıyordu.

Ek olarak kullanılan STM library versiyonlarında da dikkat etmek gerekiyor. STM den son indirdiğim library V1.3 , fakat Keil 5.1 kurulduğunda içinde gelen STM header,startup dosyalarının versiyonları V1.2 , bu durumda derleme aşamasında uyum sorunu çıkıyor, yeni library'de ilk kez tanımlanmış bileşenler doğal olarak V1.2'nin versiyonunda bulunamıyor. Keil klasörü içindeki Header,startup dosyalarını yenilemek yada eşitlemek lazım.

Video'dan dolayı başlığı "Keil 5.1 Path Sorunu" yerine proje oluşturma şeklinde değiştiriyorum.

fryrmnd

Arkadaşlar keil 5.13 ü sitesinden indirdim. STM32F4xx_DFP paketini indirmeye çalışıyorum  "pack integrity check failed" şeklinde hata veriyor.
Çözümünü bilen varsa çok sevinirim.

fryrmnd

Arkadaşlar bir önceki verisiyonu kurdum sorun halen devam ediyor.

Pack installation failed:

Keil.STM32F4xx_DFP.2.3.0

Reason: Pack integrity check failed

sorun cracklemeden mi kaynaklanıyor acaba?

şaşkın

Hocam videoda 19. saniyede takıldım :)
Select Device for Target penceresinde hiçbişey yok seçebileceğim. sorunu tam anlayamadım acaba st nin sitesinden bişe bulabilir miyim diye baktım orada da artık Discovery board için pek bi destek kalmamış gibi. zaten site de kullanıcı düşmanı bi tasarım.

ne yapmam gerekiyor bulamadım.

edit: Programdaki pack installer'ı kullanmam gerekiyormuş ama o da hata veriyor hiçbişey yüklemiyor. "Reading one or more Pack descriptions failed" diyor. keil'in sitesinde de bişey bulamadım?

edit 2: Keil sitesinden MDK-ARM v4 ü indireyim dedim 550MB boyut fazla geldi kotalı internetim bitmek üzere. mecbur elimdeki v5 sürümü kullanmam lazım.

edit 3: Keil\ARM\Pack klasörü yaklaşık 5MB civarı. Programı sorunsuz çalışanlardan bu klasörü paylaşabilecek olan var mı?

respected

ARM Pack klasöründe dosyalar dediğin boyutta değil.
STM32F4 için
1.05   21MB
1.06   35MB
1.08   35MB

bunlardan birini istersen upload edebilirim

şaşkın

Alıntı yapılan: respected - 08 Şubat 2015, 23:00:14
ARM Pack klasöründe dosyalar dediğin boyutta değil.
STM32F4 için
1.05   21MB
1.06   35MB
1.08   35MB

benim hatam ya haklısınız kusura bakmayın bendeki Pack klasörünün boyutunu yazdımdı ben tabi doğal olarak eksik olduğundan küçük.

sizin öneriniz varsa hangisini derseniz, bilmediğimden bişey de diyemedim; birini yüklerseniz çok makbule geçer. teşekkürler.