S5 için printer uyumsuzluğu

Başlatan ieee, 24 Ocak 2014, 20:11:19

ieee

Merhabalar,

Siemens S5 PLC için OKI ML520 printer kullanılmış zamanında, yazıcı direkt olarak PLC' den çıkış almakta, fakat şu anda bu yazıcı artık kullanılamaz durumda.
OKI Türkiye ile irtibata geçtim ve yeni model olan OKI ML5520' nin sürücüsü ile eski model OKI ML520' nin sürücüsünün birebir aynı olduğunu ve bilgisayarlar için kuruluma gerek kalmadan sadece kablo bağlantısı yaparak 'print' komutu ile çıktı alınabileceğini, ama PLC ile ilgili herhangi bir bilgileri olmadığını söylediler. (Ben özellikle 'Printerı PLC'ye tanıtamayacağımızı' vurguladım)
Riske girerek yeni model OKI ML5520 satın aldık. Yazıcı üzerindeki tuş takımları ile, eski modele ait yazıcı ayarlarını yeni model için birebir yaptım, ama çalıştıramadım.
Bu yeni model yazıcıyı, farklı iki  PLC' nin çıkışındaki bilgisyara bağlı olan Epson marka yazıcıların yerine bağladım, hiçbir ayarlama yapmadan çalıştı.
Eski yazıcımız ML520'nin yerine sürücüsü aynı olduğu söylenen yeni model ML5520 neden çalışmadı?
Sorun sadece direkt PLC' den mi çıkış alması? ( çünkü diğer iki Epson bilgisayardan çıkış alıyor)
Son olarak yeni modeli eskinin yerinde çalıştırmak için ne yapmam gerekir?