Coocox Ve CodeSourcery Arm Toolchain Hakkında

Başlatan Farukc, 25 Ocak 2014, 19:41:17

Farukc

Arkadaşlar internette gezinirken coocox ve codesorceryi merak edip bir araştırmaya koyuldum. Ve bazı soruların cevabını bulamadım.

Coocox gcc tabanlı bir ide ve toolchain.
Code sourcery ise sadece bir derleyici. Coocox ile codesourcery arasında ne fark var IDE den başka?

Bu arada bazı abilerime duyuruyum mikroc for ARM'a başladım. Çok iyi gidiyor. Teşekkürler.

MC_Skywalker

Code sourcery IDE olarakta mevcut G+ olan adını mentor Grapics aldıktan değişti ve ucretli. sadece derleyicisi ucretsiz. şuan durum nasıl bilmiyorıum)
http://www.mentor.com/embedded-software/sourcery-tools/sourcery-codebench/evaluations/

polleme

Code Sourcery derleyiciyi kurup komut satırından kullanabiliyorsunuz. Bu hali ile hala ücretsiz. Ama IDE'yi almak isterseniz para ödemeniz gerek. Ama sorun değil, çünkü Code Sourcery derleyici ile Eclipse IDE birlikte kullanılabiliyor. Coocox'u hiç incelemedim.

Farukc

Yukarıdaki soruma bir tane daha ekleyeyim. Bu driverlar derleyicilere göre değişiyormu. Örneğin bir EEprom driverı hem keilde hemde coocox da çalışırmı?

muhittin_kaplan

Codesource u kullanmadim ama coide kullaniyorum gcc ile.
Eger std lib kullanirsaniz keil yada gcc fark.etmez

z

"Cocoox"da Keilde hazirlanmis lib uzantili kutuphaneleri kullanabiliyormuyuz? Mesela ZIOS dogrudan "Coocox"da da calisirmi?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muhittin_kaplan

Hocam denemedim.  coide ve gcc ile nasil olur bilemiyorum. Basir bir led yak sondur hazirla deneyeyim

muhittin_kaplan

Farukc

Peki Coocox nasıl ilerliyor. Yani bazı mikrodenetleyicileri desteklemiyor. Yakında o özellikler gelirmi? (STM32F429I Disco)