Stm32f4Discovery'i Programlayamıyorum

Başlatan yamak, 26 Ocak 2014, 16:44:38

yamak

Stm32f4Discovery'i kartına bi tane program yükledim ve daha sonra başka bir program yükleyeyim dedim fakat ne stlink utility ne de Keil kartı tanımıyor.Bu durumda ne yapmam gerekiyor.Chip'i silmenin bir yolu var mı?

superconductor

Swd pinlerinin moder registerine mudahale ettiniz buyuk ihtimal hocam.
Stm kartinin reset tusuna basili tutup debug butonuna basmayi deneyin.

yamak

Teşekkürler.
Sizin söylediğiniz yöntem ile de çalışır heralde ama Flash->Configure Flash Tools->Utilities->StlinkDebugger[Settings]->Debug->Connect&Reset Options->Connect sekmesindeki under Reset seçeneğini seçerek sorunu çözdüm.

Bayramsumbul

Bende bunu diyecektim :)
Alıntı YapFlash->Configure Flash Tools->Utilities->StlinkDebugger[Settings]->Debug->Connect&Reset Options->Connect
Birde bir programlayıcı olarak kullanılan Stm32F1 var onun programını güncelleyin isterseniz.Yapmanız gereken ST-Link Upgrade programı açıp
karttaki CN3 Header'larını boşa alarak(ST-LİNK konumuna getirerek) programı güncellemeniz.
Bir Elektronik Meraklısının Serüveni...

muhendisbey

@yamak hocam bilgisayar kartı görüyor muydu? Bende de böyle bir kart var ama bilgisayar görmüyor. Bir türlü düzelmedi ben de dfu modunu kullanarak yazılım yükledim. Sıkıntı çıkmadı. Ama doğrudan çalışsa fena olmazdı...
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.

yamak

Alıntı yapılan: muhendisbey - 26 Ocak 2014, 23:11:28
@yamak hocam bilgisayar kartı görüyor muydu? Bende de böyle bir kart var ama bilgisayar görmüyor. Bir türlü düzelmedi ben de dfu modunu kullanarak yazılım yükledim. Sıkıntı çıkmadı. Ama doğrudan çalışsa fena olmazdı...
Yok hocam pc kartı görüyordu fakat program yükleyemiyordum.Programda GPIOA nın ilk 8 bitini çıkış olarak ayarlayınca böyle oluyo.A portunun pinlerinden bitanesin swd pini falan mı acaba?

Bayramsumbul

Evet,UART'a ait pinler swd'ye bağlı.Bunu kit şemasına bakarak anlayabilirsiniz.
Bir Elektronik Meraklısının Serüveni...

MC_Skywalker

Şu listede Diskovery kitindeki MCU'nun hangi pinlerinin kart üsütünde kullanılmakta olduğu yazılı

muhendisbey

Alıntı yapılan: yamak - 27 Ocak 2014, 01:05:48
Yok hocam pc kartı görüyordu fakat program yükleyemiyordum.Programda GPIOA nın ilk 8 bitini çıkış olarak ayarlayınca böyle oluyo.A portunun pinlerinden bitanesin swd pini falan mı acaba?
Benzer bir durum lm3s811 stellariste vardı. Belirli pinler çıkış olarak ayarlanırsa geçmiş olsun kart bir daha programlanamıyordu. Çözümü ise resete basılı tutup tam programlanma sırasında reseti bırakmaktı. Sizin yaşadığınız problemde benzer anlaşılan. Benim SWD tamamen gitmiş anlaşılan. Neyse DFU'ya devam :)
Zulmü alkışlayamam, zalimi asla sevemem; Gelenin keyfi için geçmişe kalkıp sövemem.