Wordpress de bazı kelimeleri Türkçe Yapmak

Başlatan eddar, 27 Ocak 2014, 20:27:51

eddar

Arkadaşlar merhaba;

Elektronikçinin elektronikçiden başka dostu yok, o yüzden sorunumu buraya yazayım konu hakkında fikir sahibi olan kardeşlerimiz cevaplarlarsa memnun olurum.
Ben Forester diye bir tema kullanıyorum temanın , son yazılanlar slide barında başlıkta "Latest News" yazıyor alt kısmında "More News" gibi ingilizce kelimeler yer alıyor. Admin panelinden her yere baktım, bileşenlerin özelliklerine baktım nereye baktıysam bunları türkçeye çevirecek bir yer bulamadım arkadaşlar , şimdiden mesaj yazanlara teşekkürler.

MrDarK

Temel yazıları değiştirmek için türkçe dil paketini yükleyin sitenize ,

Yok bu temanın kendisine has bir yazıysa footer.php veya index.php adresinde bulunabilir.

Ayrıntılı bilgi ve destek almak için lütfen sitenizin linkini ve yaşadığınız sorunu içeren bir resim paylaşın.

Saygılarımla
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

pwm.c

temanın bulunduğu dizindeki "forester/lang" klasörü içinde "en_US.po" dosyası var. sanırım bunu düzenlemen gerekiyor.
_/\/\/\_ -[ı- -ı>|- -|ı|ı|ı- -ı< -||- -l[]l-

eddar

Alıntı yapılan: pwm.c - 27 Ocak 2014, 21:16:46
temanın bulunduğu dizindeki "forester/lang" klasörü içinde "en_US.po" dosyası var. sanırım bunu düzenlemen gerekiyor.

Pwm burdaki dosyada ingilizce kelimelerin hangi dosyada kaçıncı satırda geçtikleri hepsi ayrıntılı olarak yer almakta çok sağol hallettim sayende :)

MrDark hocam cevap için teşekkür ederim size de sağolun