uydunun adını LCD de göstermek.

Başlatan sertac2003, 22 Şubat 2005, 23:43:39

sertac2003

tv ekranında herhangi bir kanalın hangi uydu üzerinden yayın yaptığını ve sinyal seviyesini görebiliyoruz. uydunun isim bilgisi receivere, ses ve görüntü sinyalleriniyle birliktemi gönderiliyor acaba ? böyle olduğunu zannediyorum ( çünkü cep tel da da ekranda hangi baz istasyonu ile konuştuğunu görebiliyoruz. )
uydunun isim bilgisini ne şekilde decode edebilirim? bana bunun protokolu gerekliydi. ( seri portun nasıl bir protokolu varsa, ilk start biti ...son stop bit .. ::: )  
LNB den sinyali alarak, o anda canağın sinyal aldığı uydunun ismini ve sinyal seviyesini lcd de göstermek istiyorum.
Şirketteki herkes en üst yöneticinin müşterisidir.

hamit

dostum hevesını kırmak ıstemem ama bu soledigın iş okadar basıt degıll baya zahmetli sadece lnb bıden aldıgın sınyalle olucak ıs degıl yadı bahsettıgın seyler paketlenlenmıs dıgıtal data olarak gelmekte bunlarınde bur suru ıslemden gecırerek teker teker ayıklıyorsun dac lardan gecırıyorsun sonra tekrar bırlestırıyorsun haberlemesme protokolunun harıcınde karakter jenatorler falan var bu iş için yapılmıs ozel IC ler var once onları ıncelemeye baslasan daha faydalı olur..google da dvbboard castıng dıye arama yaparsan daha detaylı bılgılere ulasa bılırsın sanırım bu konuda phillip sin arşide geniştir birde orayı dene kolay gelsin

sertac2003

tavsiyelerin için teşekkürler arkadaşım. bir bakayım bakalım. zaten LNB den sinyali alarak bundan isim seviye vs. bilgisini okutmak imkansız gibi. yada en azından receiver fiyatını geçer gibi. o yüzden receiver board ' u ile bunu yapacağım.
Şirketteki herkes en üst yöneticinin müşterisidir.