30v dan 5v'a step down regulator onerisi

Başlatan z, 08 Şubat 2014, 12:56:51

z

700mA civarinde akim cekmek uzere 30v dan 5v'a elde etmek icin switching regulator ariyorum.

Bizim piyasamizdaki secenekler neler?
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

ferhatmacin

7824 , 7818 7812 ve 7805 i seri olarak aralarına 100 nF kondansatör atarak 1 Ampere kadar akım çekebilirsiniz.

Mucit23

En güzel çözümlerden biri LM2596  olur

erpay

fatih6761

LM2575. Bu 1 amperlik. sonu 6 olan 3 amperlik o kadarı gerekli değil herhalde. 2575 veya 2595.

Icarus

MC34063 olabilir. En büyük özelliği ucuz olması.

Okan AKÇA

step down  beslemeler daha verimli ancak fiyat olarak pahalı ben genelde akım gerektirmeyen yerlerde  78xx serisi kullanıyorum

skara1214

2576 gayet güzel hemde rahatça bulunabiliyor
Herkes ölür ama herkes gerçekten yaşamaz

LukeSkywalker

LM2575 gibi switch mode entegreler kullanırken bobin ihtiyacınızı nereden karşılıyorsunuz? Aslında bakıyorum da ebay gibi sitelerde çok ucuza hazır satılan modül halinde regülatörler var. Bunlara da bakılabilir..

Eren Eraslan

insanın içine işleyen şarkılar ;  https://soundcloud.com/reeraslan

z

@ereneraslan7

Bu kiliftaki malzemelere nedense isinamadim.

Bir arkadasimin rahmetli babasiyla ilgili bir anisini anlatayim.

Arkadasim eve bir teyp almasini istiyor babasindan. Arkadasim elektronikci. Ama babasi parayi verip alacak teybi.

Birlikte magazaya gidiyorlar. Satici var olan modelleri diziyor onlerine. Ikisi de karamsar. Nihayetinde babasi tek tek teypleri alip iki eliyle asagi yukari sallayip agirliklarini tartmaya calisiyor.

En agirini seciyor. Bu iyidir diyor.

-------------

Teknoloji ne kadar gelisse de eski kafaliligimdan midir nedir bilemiyorum guc elemanlarinin biraz hantal ve agir olmasini bekliyorum.
Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

pisayisi

MC34063  de kullanabilirsiniz, özellikle harici bir çıkış transistörü ilavesi ile daha yüksek akımlara çıkması da mümkün...
Murat

LukeSkywalker

bobin ihtiyacınızı nereden karşılıyorsunuz? Özellikle toroid bobinler tercih edilmeli sanırım yüksek akımlar için.

pisayisi

Ben daha çok aliexpressten çok yüksek adetli olmayan siparişler vererek temin ediyorum. İç piyasada uygun fiyata geniş bir değer aralığında toroidal indüktör satan pek göremedim...

http://www.aliexpress.com/item/AE-20pcs-100uH-101-3A-AMP-Ring-Winding-Magnetic-Inductors/1350388069.html
Murat

xoom

Direnç bobinlerin tercih edilmeme nedeni sadece akım mıdır?