Microcode Studio Plus

Başlatan oki, 23 Aralık 2002, 14:15:18

oki

Merhaba,
Microcode Studio

Plus 'ı  DOWNLOAD edebileceğim biryer bilen varmı?
Teşekkürler...!

showtime

Karıştırmadığım arama motoru kalmadı yok yok yok. :x  :x  

:x
Forumda benim gibi başka arayanlarda var ama bi gün PBP gibi bi gün ortaya çıkacaktır.

diablo

Valla bizim download bölümünde bir microcode studio var

ama sanirim plus değil.Eger işinize yariyorsa buyrun indirin

arkadaslar
microcode

studio

sokrateng

evet dostum bende çok aradım ama bulamadım aramaya

devam ediyorum.

showtime

sayın MOD ustam çok sağol ama PLUS versiyonu lazım.

PLUS portların ve değişkenlerini simüle edip gösteriyor.

asm_Coder

:D  SEVGİLİ ARKADAŞLAR BENDE PIC BASIC PRO VAR AMA NASIL GÖNDERECEĞİMİ BİLMİYORUM..TARİF EDERSENİZ YARDIMCI OLURUM..
AYRICA BANA ENCODERİN MİCROCONTROLERE NASIL BAĞLANACAĞINI ÖĞRETECEK VARMI..
y=f(x);

byka

sevgili dostum sanırım aranan dosya picbasic pro değil microcode studio plus versiyon
DWIN LCD Satış Türkiye email:info@kamantek.com  web:http://www.kamantek.com/shop/index.php

baba

merhaba btiger

rotary encoder larla başın dertte sanırım.kısaca bildiklerimi aktaracağım.Kullandın mı deneyimin var mı dersen hayır.

bunlar faz kaydırma ilkesine göre çalışırlar.örnekle açıklayacağım

bir masaya iki bardak koyduğumuzu düşünelim.biri solda diğeri onun sağında 15 cm aralıkta.elimize bir çay kaşığı alalım soldan sağa doğru bardaklara değdirelim.önce soldaki bardaktan ses geldi sonra sağdaki bardaktan değil mi.tamtersi yönde elimizi çevirirsek önce sağdan ses gelir değil mi sonra da soldan.işte encoder da böyle çalışır.bizim yapmamız gereken şey önce hangi bardağın ses verdiğini bulmaktır.bunun için de dışardan mantık devresi kurmaya gerek yok.pic ten iki bacak bu iş için ayrılacak eğer interrupt bacaklarından ikisini kulanırsan program kesmeye dallanır ve sen de hangi bacağın kesme yarattığına bakarak diğerinin de henüz tetiklenmediğini kontrol edip dönme yönünü ve tur sayacını artırırsın.yok interrupt kullanmayacağım diyorsan ana döngü içinde iken her iki bacağı da kontrol eden satırları eklersen yine sonuçları değerlendirirsin.

ben olsaydım bunlardan birini denerdim.

bilmem yardımcı olabildim mi

kolay gelsin
ÖĞRENDİKÇE    CAHİLLİĞİM       ARTIYOR.