s2 android miui pil tüketimi ?

Başlatan gevv, 20 Şubat 2014, 15:57:37

gevv

merhaba,

s2 telefonda miui 3.11.22 sürümünü kullanıyoruz  modifiye android sürümü gibi  bir şey

http://en.miui.com/thread-11077-1-1.html

nasıl yapmışlar bilmiyorum  ama  pil süresi android telefon için inanılmaz derecede yüksek gerçi fazla konuşma olmuyor ama  sürekli açık halde şebeke sinyalinin düşük olduğu yerde  bir haftadan fazla çalışıyor  ağ bağlantısı yok sadece telefon   çok detaylı test etmedik ama bu bile yeterli  bu nasıl oluyor ne yapmış olabilirler merak ettim

metaltrrocker

Arka plan verisi, otomatik senkronlar açıkmı?
Ekran parlaklık seviyesi ne seviyede?
Aklıma başka şu an gelmedi ama bu ikisi önemli.
Teknik detayları çok bilmiyorum CUSTOM ROM'larda.
Ama kullanılmayan uygulamaları kaldırıyorlar.Mesela radyo.(Ben telefonumda neredeyse hiç kullanmam)
Google talk.(şimdiki adı  Hangouts.Gereksiz.)
Bunun gibi bir sürü uygulama var ve arkaplan verisi açık olduğu zaman ram den ,pilden, işlemci gücünden çalıyorlar.

muhittin_kaplan

aslında işlemciyi gerektiğinde son surat kullanan bir yapı olsa olur gibi. sadece telefon özelliği için ne hız gerekir ki ?
(kullandığımpc öyle bazen 800mhz de çalıştırıyor 4 çekirdeği bazen 3600 de)

Ramiz

Alıntı yapılan: muhittin_kaplan - 20 Şubat 2014, 17:03:55
aslında işlemciyi gerektiğinde son surat kullanan bir yapı olsa olur gibi. sadece telefon özelliği için ne hız gerekir ki ?
(kullandığımpc öyle bazen 800mhz de çalıştırıyor 4 çekirdeği bazen 3600 de)

Zaten şuan android telefonlarda böyle çalışmıyormu?
Electrical & Electronics Engineering -> Step one

metaltrrocker

Muhittin hocam, android telefonlar(diğerleri hakkında bilgim yok) bu hız ayarlama işlemini zaten kendileri yapıyorlar.Ancak gereksiz çalışan uygulamaları kaldırarak,temel telefon çalışma işlevlerine döndürebilirsiniz.(arama,mesaj).
Root olayına karşı değilsek şayet."no frills CPU Control" adındaki uygulama işlemcinin çalışma frekansını artırma ve azaltma yapabiliyor,Aslanda bu proje güzel.Gereksiz apk'lardan kurtulup,modern görünümlü şarjı daha fazla giden, ve temel cep telefonları işlevlerine sahip bir telefon kullanmak isteyenler vardır.Yada cep telefonundan dizi film izlemesem ölür müyüm ki ;Ddiyen de olabilir.Bu tercihler kişiseldir tabiki.

Ramiz

http://www.alve.com/s/595530/Dark-Evo-X5.html

Şu telefonda, istediğin herşeyi silebiliyormuşsun.

Aynen dediğin gibi, adam  Hangouts kullanmıyorsa siler ve telefonunu kişiselleştirir.. Şuan ki samsung telefonumda bunu yapamıyorum ve ham ram den hem cpu dan hemde pilden kayıplar yaşıyorum.

gevv

telefonu normal eski nokia stilinde kullanıyoruz :) 

sadece  telefon görüşmesi bazende mesaj  parlaklık ses vs  standart ayarlarda dediğim gibi internet bağlantısı yok  sadece telefon (vadafon)

aynı şekilde başka telefonları test ettim  internet olmasada baya pil tüketiyor  mesela benim telefonumda  standart uygulamaların çuğu yok kaldırdım genelde çalışan uygulamalarda 4...5 tane görünüyor onlarında çoğu sistem

ama  miui yüklü telefona bakıyorum  çalışan 15...16 uygulama  var  ayrıca standart olarak gelen uygulamalırın hepsi yüklü  farklı bir çok uygulamada var   sanırım  cpu, ram  ile ilgili bir şeyler yapmışlar   

çinliler bu işi biliyor :)

muhittin_kaplan

Alıntı yapılan: Ramiz - 20 Şubat 2014, 17:06:52
Zaten şuan android telefonlarda böyle çalışmıyormu?
benimki böyle çalışmıyor. (zondroid 231 var üstünde)

metaltrrocker

Bu DARK EVO-X5 te istediğin programı silinebildiğinden eminmisin @Ramiz, çünkü normalde telefondan kendi uygulamalarından birini (örneğin play.google) silmek için telefona root yetkisi vermek gerekiyor. Eğer bunun aynısı dark evo için geçerliyse 2 yıl garantisi kafama yatmadı.Çünkü normal telefonlarda root yetkisi verdiğimiz zaman garanti dışı kalıyor diye biliyorum.Ama güzel bir cihaza benziyor, fiyatı uygun.
Merak edenler için inceleme -->http://www.chip.com.tr/inceleme/dark-evo-x5_4133.html

Ramiz

Youtube da bir tanıtım videosunda bahsetmişlerdi bundan. Telefon zaten çok yalın bir android ile geliyormuş ve istediğin uygulamaları silebiliyormuşşsun. Ben onların yalancısıyım :)

mesaj birleştirme:: 20 Şubat 2014, 17:30:58

Dark Evo X5 Telefon İncelemesi

Şurada izlemiştim

metaltrrocker

Alıntı yapılan: Ramiz - 20 Şubat 2014, 17:29:55
Youtube da bir tanıtım videosunda bahsetmişlerdi bundan. Telefon zaten çok yalın bir android ile geliyormuş ve istediğin uygulamaları silebiliyormuşşsun. Ben onların yalancısıyım :)

mesaj birleştirme:: 21 Şubat 2014, 05:30:58

Dark Evo X5 Telefon İncelemesi

Şurada izlemiştim
Olabilir :) Ben de tam emin değilim o işten.
Bende de garibim bir tane Galaxy Gio var 800mhz de koşturuyorum:) şarjı 1 gün anca gidiyor.
ek: hemen izliyorum tanıtımı.

mesaj birleştirme:: 20 Şubat 2014, 17:47:33

Şimdi izlediğimde o noktaya geldim.Sonradan markaların yükledikleri uygulamalar sistem uygulaması olarak tanımlandığı için kaldıramıyoruz.
Dark evo x5'te sistem uygulaması olarak işaretlenmemiş sonradan yüklenen oyunlar uygulamalar vs.
Bu yüzden kaldırılıyormuş:)

Ramiz

Akıllı telefon piyasasından şunu anladım ki,

Olabildiğince fazla donanımı, ucuza temin etmek gerekli! Çünkü telefon üreten adamlar çok çakallar.. Videoda bahsedildiği gibi, büyük markalar 2000 liranın altındaki telefonlara iyi donanımlar vermiyorlar.

Bir miktar ramin ve bir miktar rom un olduğunu düşünelim. Mesela 512mb ram, 2Gb ta rom hafızan var.

XXX uygulaması sene 2014 te ramden 40Mb çalıyor.
YYY uygulaması sene 2014 te ramden 90Mb çalıyor.
ZZZ uygulaması sene 2014 te ramden 30 mb Çalıyor.

Ram kullanımı: 160Mb

iki sene sonra,

XXX uygulaması sene 2016 da ramden 90Mb çalıyor.
YYY uygulaması sene 2016 da ramden 180Mb çalıyor.
ZZZ uygulaması sene 2016 da ramden 90 mb Çalıyor.

Ram kullanımı oldu: 360Mb

Şimdi, eğerki bu uygulamalar, sizin sürekli kullandığınız ve vazgeçemediğini şeyler ise(mesela Whatsapp gibi) bu uygulamaları silemiyorsunuz ve telefonun os si şişiyor.. Yani anlayacağımız akıllı telefonlar fiziksel olarak eskiyemeden, donanımsal olarak eskiyor..

metaltrrocker

Aynen bu duruma katılıyorum.
Bir de bu tarz düşük kar marjlı ürünlerin ortaya çıkmasının yaygınlaşması ile rakip firmaların fiyatlarında da düşme olması gerekir.Ki öyle de olmalıdır.
Şu anki durumda android piyasasındaki çoğu telefon üreticisi işin kaymağını yemeyle meşgul.Fiyatlar fahiş.

pea

Alıntı yapılan: Ramiz - 20 Şubat 2014, 17:17:41
Şuan ki samsung telefonumda bunu yapamıyorum ve ham ram den hem cpu dan hemde pilden kayıplar yaşıyorum.
Hemen hemen her telefon için Root rehberi var. "Rootladıktan" sonra, root erişimi aldıktan sonra yani, telefona istediğinizi yapabilirsiniz.
Titanium Backup programı ile istemediğiniz her şeyi silebilirsiniz. Ya da kendiniz kurcalayıp da silebilirsiniz.

metaltrrocker

Alıntı yapılan: pea - 20 Şubat 2014, 19:06:02
Hemen hemen her telefon için Root rehberi var. "Rootladıktan" sonra, root erişimi aldıktan sonra yani, telefona istediğinizi yapabilirsiniz.
Titanium Backup programı ile istemediğiniz her şeyi silebilirsiniz. Ya da kendiniz kurcalayıp da silebilirsiniz.
Garanti dışı kalma olayı olduğu için root yetkisi veremiyor olabilir.Ben de ilk zamanlarda çekinmiştim.Sonradan telefon denizde yüzdüğü için sakınca görmedim :D