flyback smps tasarımı hakkında

Başlatan CLR, 02 Mart 2005, 12:06:02

CLR

Flyback Smps güç kaynağı tasarımı yapmak istiyorum. Smps tasarımı yapmış veya bu konuda uygulanabilir yani pratik uygulamasını yapmış tasarımcı arkadaşlardan flyback smps dizaynı hakkında şematik üzerinde (görsel) devre tasarımı örneklerine ihtiyacım var. Tüm formülasyonuyla birlikte
Üreticileri inceledim fakat istediğim gibi açık olarak devre dizaynlarını formülüze etmemişler.

teşekkürler.
Knowledge and Experience are Power

hamit

slm dostum www.powerint.com  sitesini bi ziyaret orda hem smp olarak tasarlanmıs devreler hemde bunun ılgılı software ler bulacaksın sanırım senı baya bır aydınlatır bu konuda..

mmengi

Sevgili hamit verdiğin link için çok sağol, güzel bir siteymiş detaylıca anlatılmış örnek devreler var.

Göktuğ

hocam ben bu powerintin tny 264 lerinden kullandım  cok guzel calısıyor. Groundingi  iyi yaparsın. Sorun olursa cevaplarım.

hamit

evet arkadaşlar topswic tıny serısı guzell tasarlanmıIC ler sıtede bırde tasarım software var gereklı donelerı gırdıkten sonra sıze trafa sarım bılgılerını ve hardware tasarım ozellıklerını sunuyor. ancak su varkı bu IClerı pıyasa bulmak bıraz sor turkıye temsılcısı TUNCSEMİ dıye bır fırma ve amator aclısanlara pekdestekcı degıller yuksek adetler ıstıyorlar gercı numune bazında gonderıyorlar ama ufak taleplere sıcak bakmıyorlarr hatta alabılırsenız startup kıtları var bır ara vestel e tasarım yapmıstım yolladılar ama yuksek mıktar garantısı verırsenız yolluyor larr sanırımm bırdeneyın sansınızı

salim ALTIN

Merhaba.
Tumçsemi nin sattığı TOP Swiç leri karaköyde selanik pasajı girişinde pasifik elektronik firmasından temin etmeniz mümkün olabiliyor. Numune konusunda; ciddi firmalara ancak numune konusunda anlayış gösteriyorlar. O derece çok ki numune isteyenler.(Ben iş hayatıma bu firmada başladım, içlerini biliyorumda.)  Ben de bu ürünleri kullanıyorum. top221 , top247 ve tiniswiç kullandım. Pek fazla problem ile karşılaşmazsınız.
Trafo ve ferit konusunda win 05 te bir sürü firma var. ihtiyaçlarınız varsa çözümler orada. Seda trafo, magnetics ferit in dist. i ve daha bir sürü...
İnsanlar 3 guruba ayrılırlar. 1- Birşeyler yapıp üretmeye çalışan küçük bir gurup. 2- Birşeyler yapanları hayranlıkla ve takdirle izleyen büyük bir gurup. 3- Hiç birşeyden haberi olmadan yaşayan devasa yığınlar....