Bosch bulaşık mak. problemi

Başlatan Maxim, 04 Mart 2014, 10:56:46

Maxim

2 senedir kullandığımız bosch marka bulaşık makinası iyi yıkamamaya başladı
bu konuda tecrübesi olan varmı aramızda?

problem üst taraf, yani bardakların kirli çıkması
önce filtreye baktım temiz

sonra bardakların altında dönen ve yukarıya doğru su püskürten fıskiyeye baktım
deliklerin içinde kalıntılar vardı ve bazıları tıkanmıştı, onları çıkardım temizledim
bir miktar iyileşme oldu ama kesinlikle yetersiz..

acaba pompanın gücümü düştü?
tam çalışma sırasında aniden kapağı açıp yukarı püskürtülen suya bakıyorum, kanallardan su çıkışı var.
var da debisi yeterlimi? karar veremiyorum

ne yapmalıyım?

trinity

bende aynı sorundan şikayetçiyim, bardaklarım çoğu zaman kirli çıkıyor ve yeniden yıkamak zorunda kalıyorum, galiba bosch makinalarda bir tasarım hatası var

Maxim

tuhaf
birden başladı bu sorun bizde
anlamadım valla
su da sıcak onada baktım, hani dedim belki rezistanslar bozuldu ama değil

t2

Garanti süresi  bitti değil mi?  o zaman başka sebep aramaya gerek yok. Bunu işlemci kendisi yapmış olabilir. (tahmin) Servis hizmeti alınacak.

Faraday

Alıntı yapılan: t2 - 04 Mart 2014, 11:13:51
Garanti süresi  bitti değil mi?  o zaman başka sebep aramaya gerek yok. Bunu işlemci kendisi yapmış olabilir. (tahmin) Servis hizmeti alınacak.

Bu söylediğin şeyi ispat edebildiğin takdirde BSH' a çok yüklü miktarda tazminat davası açar ve büyük ihtimal ile kazanabilirsiniz.
Aksi durumu düşünmek bile istemiyorum, ben BSH firmasını karşıma almak istemezdim.

Elektroemre

z

Tahmini konuşuyorum.

Su basıncı yeterli olmadığı için oluyordur.

Pompayı söküp temizlemeyi dene. Kireçlenme vs sebeplerle mil rahat dönemiyordur.

Bana e^st de diyebilirsiniz.   www.cncdesigner.com

muratdu

Bosch bulaşık makinası mı? Tabii ki ... Her zaman... Üstelik Made in Germany yazıyor bizde....

t2

Demirdöküm kombinin garanti  süresi bitmek üzereydi 1 hafta veya 1 ay kalmış olması lazım. Bu esnada garip bir sorun çıktı . Kartını ücretsiz değiştirdiler.  Bu durum bende şüphe uyandırdı. Kasıtlı olmasada ömrü ancak yetecek kadar ayarlanmış olabileceğini düşündüm.

Maxim

arkadaşlar hiç zannetmiyorum öyle bir komplo olduğunu falan :)
2 sene değil 5 sene olmuş alalı meğer, farkında değilim.

Alıntı yapılan: Elektroemre - 04 Mart 2014, 11:51:46
Hocam model bilgisi var mı?
Şubat 2009 da almışız.
BOSCH SGS43E12TR 4 PROGRAMLI BULAŞIK MAKİNESİ

ön panelinde power 55 falan yazıyor
55dk da yıkama programı var yani

edit:
aslında benim şüphelendiğim birşey var
filtreye baktım derken, makinanın yıkama haznesinde en altta filtre gibi yuvarlak geçmeli bir düzenek var ona baktım.
sanki pompanın girişinde bir filtre daha olması lazım gibi geliyor bana
çünkü fıskiyelerin içinden pirinç ve minik kemik taneleri çıktı, yemek kalıntıları
onlar tıkamıştı delikleri
onların orada ne işi var?
belkide pompanın girişinde bir filtre var ve o patladı ?