UPS den YAPTIĞIM AHŞAP YAKMA MAKİNEM (ANLATIMLI)

Başlatan elekTRofizikci, 08 Mart 2014, 23:49:56

elekTRofizikci

Hazırlayan: Ümit YAVUZARSLAN. hurdalığımızda mevcut malzemelerle yapmış olduğum ahşap yakma makinesi.
Güzel bir çalışma oldu. Bu hobi ile ilgilenmek isteyenlere yardımcı olması dileği ile...

https://www.youtube.com/watch?v=-3DWisW-aLg&feature=youtu.be
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

MrDarK

Hocam merhaba ;

Öncelikle eski videolarınıza yazamadığım yorumlar için üzgünüm =) Sorularım ve fikirlerime geleyim hemen ;

1- Bu şekilde eski cihazları bulabileceğimiz istanbulda bir yer var mıdır ? Hoş nerede oturuyorsunuz bilemiyorum fakat sorayım dedim. Belki başka arkadaşlar cevaplar.

2- Ahşap yakma cihazı nerede kullanılır aktif olarak ? Uç olarak kullandığınız ataç bir süre sonra sanırım kendini salıp çatlayacaktır gibi geliyor bana. Ucundaki beyaz porselen malzeme nedir ?

Dipnot : Titiz ve düzgün çalışmalarınıza hayranım :) Her konuda oldukça dikkatli davrandığınızı görüyorum. Bazı kişiler trafo işte ısınır diyip geçebilirken siz önem gösterebiliyorsunuz. Keşke herkes yaptığı işte bu seviye ahlaklı olabilse.

Eski malzemeleri değerlendirmek adına çok güzel fikirler veriyorsunuz insanlara. Umarım siz ve sizin gibi insanlara bu videolar ilham olur.

Sağlıcakla kalın efendim. İyi çalışmalar.

Ekleme =)

TRT OKUL HOBİ AHSAP YAKMA
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

elekTRofizikci

Merhaba arkadaşım. Tekrar teşekkür ederim ilgi alakn ve güzel sözlerin için.

Hurda olan bir yer var mı onu bilmiyorum maalesef... Benim bu huyumu bilen arkadaşlar genelde evde atıl olanları getiriyorlar, ben biraz çöpçüyüm, yolda giderken bir şey görürsem utanmam :) alırım onu. Mesela yakma makinasının tutma kısmını yolda bulmuştum :) birazı da işyerinin atık malzemeleri. İlgimi bildiklerinden haberim oluyor hemen. Mesela dün akşam bir dijital foto mak geldi onu dağıttım :) İşyerinden çıkma klima var yazıcı var fotokopi mak var v.s. v.s.

Ahşap yakma zaten arkadaşım istedi de yaptım kendisine. Kontraplak üzerine bir resmin kopyasını alıyolar. sonra bu tip makinelerle izlerin üstünden giderek yakıyorlar. Çok da güzel oluyor. Bir kaç tane gördüm. Bizim makineyle de yapsınlar bir tane bitince buradan paylaşırım...

Kal sağlıcakla...
"elektrofizikci" adıyla facebook sayfamdan, web sitemden, youtube kanalımdan, twitterden, hotmail adresimden ve Linkedin den takip edebilirsiniz. Elektrik Elektronik ve Makine üzerine fuarlar, söküm videoları, kendin yap ürünleri, teknik denemeler, robot yarışları bu sitede www.elektrofizikci.com

MrDarK

Valla hocam bu ahşap yakma işi çok keyifli bir hobiye benziyor :)

Denemek lazım becerebilir miyiz acaba (:
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

Mr.Java

El becerisi gerektiriyor.En basidinden yazınızın ve resminizin güzel olması lazım.Ben denedim yapamadım çünkü yazdığım yazıyı eczacı bile okuyamıyor   ;D

t2