Haberler:

Forum kuralları güncellendi LÜTFEN  okuyunuz:  https://bit.ly/2IjR3ME

Ana Menü

HC05-HC06 modulü

Başlatan point_blank, 12 Mart 2014, 22:31:58

point_blank

merhaba arkadaşlar HC05 ve HC06 bluetooth modulü alıp yapacagım devrede sıcaklık bilgisini pc ye aktaracagım HC05 mi yoksa HC06 modullerinden hangisini tavsiye edersiniz ayrıca bunu ccs c de kullanmak içim driver dosyasına gerek varmı internetten arastırdım driver dosyasını bulamadım. yardımlarınız için şimdiden tesekkürler

polleme

Ben kullanmadım ama gözüken fark şu: HC-05 modülü master ve slave olarak çalışmakta iken HC-06 modülü sadece slave modda çalışmaktadır.

baran123

arkadaş doğru demiş hc-05 daha iyi bende bluetooth çalışması yapacağım fakat daha araştırma yapıyorum arduino ile daha rahat ve iyi oluyor gibi onu olmassa onu düşünüyorum bir kaynak veya bilgi bulursam paylaşırım iyi çalışmalar.

micelow

Ben hc05 kullanmıştım ileride başka bir yerde daha lazım olursa master yada slave olarak kullanabileyim diye.
"Bir tek şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak."

point_blank

verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar bu modulü ccs c de calıstırabilmek için driver dosyası gereklimi yoksa rs232 için kullandıgımız printf("deneme") kodlarımı şimdiden tesekkürler

baran123

Bildiğim kadarıyla gerek yok tx rx olayıyla olması lazım

point_blank

master - slave olarak çalışması için yani modulun master - slave özelliğini nasıl açabiliyoruz

baran123

Bende daha başlamadığım için tam bilmiyorum ama "AT COMMAND" bunları baya bi araştırın aradığınız bilgileri bulacaksınız
İyi çalışmalar dilerim.

MrDarK

Daha önce çok konuşuldu bu modül ;

Aşağıdaki linkten modül ile ilgili incelemeri yapabilirsin ;

Link : https://www.google.com.tr/?gfe_rd=cr&ei=3UghU6_WLqne8geq2IG4CA#q=hc05+site:picproje.org

Onun dışında hala sorun olursa cevaplayabilirim. İki modülü de fazlasıyla kulladım. Kütüphane diye birşey yok AT komutu gönderip doğru cevapları alacaksın. Yoksa kütüphanesi bildiğin UART
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK

gökhan_

HC05 i sorunsuz kullanıyorum. Yurt dışında hc06 ile arasında 1 dolar bile fark yok. Bu yüzden HC05 tavsiye ederim. Driver kurmaya gerek yok rs232 ile aynı şekilde kullanıyorsun. RX ucundan 3.3V ile okuma yapmaya dikkat et sadece.

engerex

Birde HC07 var ancak fiyat farkı çok.

ercan_t

polleme merhaba,

HC-06 için sadece slave olabiliyor demişsin,

benim bildiğim fabrika cıkışı default; Slave, 9600 baud rate, N, 8, 1. Pincod 1234 olarak geliyor fakat bunları değiştirebiliyorsun diye biliyorum.
key pinini high yapınca master olması lazım low da slave.

evde benim HC-06 var hep slave kullandım onu master olarak kullanmayı deneyeceğim.

micelow

hocam user manual de 2. sayfada Selection of the Module başlığında HC05 ile HC06 karşılaştırması var ve HC06 için diyor ki "Ma
ster and slave mode can't be switched "
.
"Bir tek şeye ihtiyacımız var çalışkan olmak."

kantirici

Bilfigim kadarıyla hc-05 ve hc-06 aynı ürünler. Farkları farklı firmware e sahip olmaları. HC-06 yı tekrar programlanarak HC-05 olabiliyor.

MrDarK

Bencede o şekildedir. Fakat hiçbir sitede HC'lerin programlandığını görmedim. Kod vs gibi şeyler yok.

Link vb var ise okumak isterim.
Picproje Eğitim Gönüllüleri ~ MrDarK