Beaglebone Bağlantı Sorunu

Başlatan E_Kk, 18 Mart 2014, 20:50:25

E_Kk

Merhaba,

Elimde Beaglebone White var. USB üzerinden SSH ile bağlanıyorum fakat sürekli bağlantı kuramıyorum. Ubuntu üzerinden bağlantı yapıyorum. Başarılı bağlantı sayım çok az sürekli wired network disconnected yazıyor. Beagleboard.org da Lİnux üzerinden bağlantı için ek driver a falan ihtiyaç yok diyor ama yine yapmam gereken başka birşeyler mi var acaba? Üstelik ethernet üzeriden hiç başarılı bağlantı yapamadım. "ssh root@beaglebone.local" yazdığımda sürekli " ssh: Could not resolve hostname beaglebone.local: Name or service not known " hatasını alıyorum. Bir tavsiyesi olan var mı?
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

ercan_t

merhaba ,

DNS serverdan kaynaklı olabilir ssh kullanırken IP kullan örneğin;
linux consolde da (ubuntu)

root@ubuntu:/$  shh 192.168.7.2 -l root

gibi dene

E_Kk

Yok hocam öyle de denedim olmuyordu. Öncelikle Network bağlantısı olmuyor. Zaten "wired connection established" olduğunda hertürlü bağlanıyor. Bilgisayarı resetleyip tekrar usb ile bağlamaya çalıştım başarılı oldu. Fakat ethernet üzerinden bağlanmıyor. Ethernet driver I falan mı gerekiyor acaba?
"Meselâ: Hendese bir fendir. Onun hakikatı ve nokta-i müntehası, Cenab-ı Hakk'ın İsm-i Adl ve Mukaddir'ine yetişip, hendese âyinesinde o ismin hakîmane cilvelerini haşmetiyle müşahede etmektir."Sözler

ercan_t

merhaba,

ethernet ayarlarını manuel yap

/etc/network/interface

dosyasını vi veya nano ile ac aşağıdaki verileri gir(kendi network una göre ayarla) restar et

iface eth0 inet static
address 192.168.1.2
netmask 255.255.255.0
network 192.168.1.0
broadcast 192.168.1.255
gateway 192.168.1.1
dns-nameservers 192.168.1.1

E_Kk

Teşekkürler hocam. Burada hangi kısımları kendime göre ayarlayacağım?